Näyttelytulokset Azawakh 2018

11.11.2018 Jyväskylä KV (0+3)

Tuomari: Francesco Cochetti

ROP, PN1, CACIB, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)

Nartut

PN2, SERT, SA JunERI1 Dolapo Ginever (Michaela Ståhlberg & Mikko Ylitalo)
AvoEH2 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo)


10.11.2018 Jyvskylä NORD (1+4)

Tuomari: Björg Foss

RYP-3, ROP, PU1, NordSERT, SA, AvoERI1  Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
VSP, PN1, NordSERT, SERT -> MVA, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)

Nartut
PN2, Vara-NordSERT, Vara-SERT, SA, AvoERI2 Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
PN3, SA, AvoERI3 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)
PN4, SA JunERI1 Dolapo Ginever (Michaela Ståhlberg & Mikko Ylitalo)


27.10.2018 Seinäjoki KV (2+2)

Tuomari: Henrik Härling

RYP-3, ROP, PU1, CACIB, MVA, SERT, SA, AvoERI1  Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
VSP, PN1, CACIB, MVA, SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)

Urokset
PU2, Vara-CACIB, SA, ValERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)

Nartut
PN2, Vara-CACIB, Vara-SERT, SA, AvoERI2 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)


8.9.2018 Porvoo KR (2+4)

Tuomari: Leila Kärkäs

RYP-4, ROP, PU1, SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
VSP PN1, SERT, SA, NuoERI1 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde)

Urokset
PU2, Vara-SERT, SA, ValERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)

Nartut
PN2, Vara-SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
PN3, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo)
EH, AvoERI1 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)


1.9.2018 Helsinki KR (1+1)

Tuomari: Tuula Savolainen

ROP, PU1, SERT, SA, ValERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)
VSP PN1, SERT, SA, NuoERI1 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde)


25.8.2018 Riihimäki NORD (2+3)

Tuomari: Marie Gadolin

RYP-3, ROP, PN1, NordSERT, SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
VSP, PU1, NordSERT, SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Ajman(Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)

Urokset
JunERI1 Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta)

Nartut
PN2, Vara-NodSERT, Vara-SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Annukka(Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
PN3, SA, NuoEri2 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)


18.8.2018 Kouvola KR (2+3)

Tuomari: Frédéric Maison

ROP, PU1, SERT, SA, ValERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)
VSP, PN1, SERT, SA, AvoERI1 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)

Urokset
JunERI1 Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta)

Nartut
PN2, Vara-SERT, SA, NuoERI1 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde)
JunERI1 Dolapo Ginever (Michaela Ståhlberg & Mikko Ylitalo)


11.8.2018 Raisio KR (0+1)

Tuomari: Outi Piisi-Putta

ROP, KP, PEK1 Ara N’Dacar Thiiya-Tilelli       


5.8.2018 Kuopio KV (0+1)

Tuomari: Laura Cox

ROPPN1, CACIB, SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo)


4.8.2018 Kuopio NORD (0+1)

Tuomari: Unto Timonen

ROPPN1, NordSERT, SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo)


3.8.2018 Kuopio KR (0+1)

Tuomari: Seiichiro Ishimaru

ROPPN1, SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo)


29.7.2018 Pori KV (3kpl)

Tuomari: Juha Palosaari

ROP, PN1, CACIB, SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)


28.7.2018 Mikkeli KV (3kpl)

Tuomari: Iren Naarits

ROP, PN1, CACIB, SERT, SA, ValERI1  Japejukan Az’ Amourrivale (Arja Kettunen)

Urokset
JunEH1 Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta)


22.7.2018 Kemi KV (1kpl)

Tuomari: Gunnar Nymann

ROP, PN1, CACIB SERT, SA NuoERI1 Tombouktou’s Onyoumah (Hanna Myllymäki)


21.7.2018 Ylivieska KV (1+3)

Tuomari: Jean-Jacques Dupas

BIS1, RYP1, ROP, PU1, CACIB, SERT, SA, NuoERI1 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares)
VSP, PN1, CACIB, SERT, SA, NuoERI1 Imidivann Adia (Juha Kares)

Nartut
ROP, KP, PEK1 Dolapo Ginever (Michaela Ståhlberg & Mikko Ylitalo)
PN2, VaraCACIB, Vara-SERT, SA, NuoERI2 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)

37685209_2041450909263227_843412627815137280_n

BIS1 Imidiwan Amajar


14.7.2018 Helsinki RN (2+2)

Tuomari: Jussi Liimatainen

ROP, PN1, SERT, SA, NuoERI1 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)
VSP, PU1, SERT, SA, NuoERI1 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares)

Urokset
PU2, Vara-SERT, SA, ValERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)

Nartut
PN2, Vara-SERT, SA, JunERI1 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde)


8.7.2018 Juva KR (1+0)

Tuomari: Eeva Resko

ROP, PU1, SERT, SA, JunERI1 Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta)


8.7.2018 Rusko RN (1+2)

Tuomari: Andre Van Den Broek

ROP, PU1, SERT, SA, NuoERI1 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares)
VSPPN1, SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo)

Nartut
ROP, KP, PEK1 Dolapo Ginever (Michaela Ståhlberg & Mikko Ylitalo)


7.7.2018 Oulu KV (1+3) 

Tuomari: Klaus Strack

BIS3, RYP1, ROP, PU1, CACIB, SERT, SA, ValERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)
VSP, CACIB, SERT, SA, AvoERI1 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)

Nartut
PN2, Vara-CACIB, Vara-SERT, SA, NuoERI1 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde)
NuoERI2 Tombouktou’s Onyoumah (Hanna Myllymäki)


7.7.2018 Suomen Vinttikoiraliiton pääerikoisnäyttely & SLAZAryn erikoisnäyttely, Rusko (2+7)

Tuomari: Bret Hamilton, Ruotsi

BIS4, RYP1, ROP, PU1, SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
VSP, PN1, SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)

Urokset
PU2, Vara-SERT, SA, NuoERI1 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares)

Nartut
ROP, KP, PEK1 Dolapo Ginever (Michaela Ståhlberg & Mikko Ylitalo)
KP, PPEK1 Ara N’Dacar Thiiya-Tilelli               
PN2, Vara-SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo)
PN3, SA, NuoERI2 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)
PN4, SA, AvoERI2 Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
ValERI1, SA Japejukan Az’ Amourrivale (Arja Kettunen)

Kasvattaja
BIS1, ROP, KP Japejukan (Jari-Pekka Kahelin)

Bob Japejukan Az' Ajman Bos Japejukan Az' AnnukkaROP Japejukan Az’ Ajman & VSP Japejukan Az’ Annukka (kuva: Crista Mäkelä)

kasvisJapejukan Az’ Alitalia, Az’ Ah Imahn, Az’ Amica ja Az’ Ajman



1.7.2018 Hau-Hau Summer Show KR, Karjaa (1+2)

Tuomari: Branislav Rajic
ROP, PU1, SERT, SA, ValERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde , Kauniainen)
VSP, SERT, SA, NuoERI1 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen

Nartut
PN2, Vara-SERT, SA, JunERI1 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)


1.7.2018 Koillis-Sawo Show 9 & 3/10, Tuusniemi (1+0)

Tuomari: Harto Stocmari
ROP, PN1, SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo, Elimäki)


Japejukan Az'Ajman.JPG
Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)

16.6.2018 Nord-näyttely, Kotka (2+4)

Tuomari: Pekka Teini
ROP, PU1, NordSERT, SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)
VSP, PN1, NordSERT, SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)

Urokset
PU2, Vara-NordSERTI, Vara-SERT, SA, NuoERI1 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares, Vihti)

Nartut
ROP, KP, Pen1 Dolapo Ginever
PN2,Vara-NordSERTI, Vara-SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo, Elimäki)
PN3, SA, AvoERI2 Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)

Kasvattaja
BIS1, ROP, KP Japejukan (Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)


9.6.2018 Miljoonakoira, Tuuri KR (2+3)

Tuomari: Säde Hohteri
RYP2, ROP, PN1, SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin , Porvoo)
VSP, PU1, SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin , Porvoo)

Urokset
PU2, Vara-SERT, SA, JunERI1 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares, Vihti)

Nartut
PN3, SA, NuoERI2 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä, Ähtäri)
PN2, Vara-SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)

Kasvattaja
BIS2, ROP, KP Japejukan (Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)

TuuriBis2
Tuuri 10.6.2018 BIS2 kasvattaja Kennel Japejukan (c) Crista Mäkelä

3.6.2018 Mänttä-Vilppula KR (1+3)

Tuomari: Outi Piisi-Putta

RYP2, ROP, PU1, SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin , Porvoo)
VSP, PN1, SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin , Porvoo)

Nartut
NuoERI1 Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)
NuoERI2 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä, Ähtäri)

Kasvattaja
BIS3, ROP, KP Japejukan (Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)


27.5.2018 Joensuu KR (1+2)

Tuomari: José Homem De Mello
RYP2, ROP, PN1, SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo, Elimäki)
VSP, PU1, SERT, SA, JunERI1 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares, Vihti)

Nartut
NuoERI2 Imidiwan Amirah


26.5.2018 Joensuu KV (1+2)

Tuomari: Ferdinando Asnaghi
RYP1, ROP, PN1, CACIB, SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo, Elimäki)
VSP, PU1, CACIB, SERT, SA, JunERI1 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares, Vihti)

Nartut
PN2, VaraCACIB, Vara-SERT, SA, NuoERI2 Imidiwan Amirah


26.5.2018 Vaasa RN 5/6 & 8/10 (0+1)

Tuomari: Juha Palosaari
RYP3, ROP, PN1, SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä, Ähtäri)


26.5.2018 Rauma RN (2+3)

Tuomari: Marianne Holm
RYP1, ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
VSP, PU1, SERT, SA, NuoERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde , Kauniainen)

Urokset
PU2, Vara-SERT, SA, NuoERI2 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin , Porvoo)

Nartut
PN2, Vara-SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin , Porvoo)
AvoERI2 Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)


20.5.2018 Hamina NORD (2+5)

Tuomari: Pietro Bottagisio

RYP2, ROP, PN1, NordSERT, SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo, Elimäki)
VSP, PU1, NordSERT, SERT, SA, ValERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde , Kauniainen)

Urokset
PU2, Vara-Nord SERT, Vara-SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin , Porvoo)

Nartut
PN2, Vara-NordSERT, Vara-SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin , Porvoo)
PN3, JunERI1 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
PN4,SA, NuoERI2 Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)
NuoEH3 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen

Kasvattaja
BIS2, ROP, KP Japejukan (Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)


19.5.2018 Royal Canin Show, Helsinki (3+2)

Tuomari: Inga Siil
RYP4, ROP, PU1, SERT, SA, JunERI1 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares, Vihti)
VSP, PN1, CACIB, SERT, SA, NuoERI1 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)

Urokset
PU2, CACIB, Vara-SERT, SA, NuoERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde , Kauniainen)
Poissa Hiddekel Gassam

Nartut
PN2, Vara-SERT, SA, JunERI1 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)


12.5.2018 Mikkeli RN 5/10 & 6/8 (1+0)

Tuomari: Säde Hohteri
ROP, PU1, SERT, SA, JunERI1 Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta, Koikkala


12.5.2018 Oulu NORD (0+1)

Tuomari: Anita Al-Bachy
ROP, PN1, NordSERT, SERT, SA, NuoERI1 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)


6.5.2018 Tampere KV (2+3)

Tuomari: Gerard Cox
ROP, PU1, CACIB, SERT, SA, JunERI1 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares, Vihti)
VSP, PN1, CACIB, SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä, Ähtäri)

Urokset
PU2, VaraCACIB, Vara-SERT, SA, NuoERI2 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde , Kauniainen)

Nartut
JunEH1 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
NuoEH2 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)


5.5.2018 Tampere Nord (3+2)

Tuomari: Maija Lehtonen
ROP, PN1, NordSERTI, SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin , Porvoo)
VSP, PU1, Nord SERTI, SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin , Porvoo)

Nartut
PN2, Vara-NordSERT, VaraSERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä, Ähtäri)
NuoERI2 Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)

Urokset
PU2, Vara-NordSERT, VaraSERT, SA, NuoERI2 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares, Vihti)

Kasvattaja
ROP, KP Japejukan (Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)


1.5.2018 Lahti FCI 1/3 & 9/10 (1+1)

Tuomari: Unto Timonen
ROP, PU1, SERT, SA, NuoERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde , Kauniainen)

Nartut
JunERI1 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)


14.4.2018 Vaasa KV (1+4)

Tuomari: Eva Nielsen
ROP, PN1, CACIB, SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä, Ähtäri)

Urokset
Poissa Japejukan Az’ Ajman

Nartut
NuoERI2 Tombouktou’s Onyoumah (Hanna Myllymäki, Oulu)
Poissa Japejukan Az’ Annukka
Poissa Japejukan Az’ Amica


31.3.2018 Saimaa Easter Dog Show, Imatra KV (1+4)

Tuomari: György Tesics
RYP1, ROP, PN1, CACIB, SERT, SA, NuoERI1 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
VSP, PU1, CACIB, SERT, SA, NuoERI1 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares, Vihti)

Nartut
PN2, Vara-SERT, SA, JunERI1 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
PN3, Vara-SERT, SA, NuoERI2 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo, Elimäki)
Poissa Japejukan Az’ Amourrivale


30.3.2018 Saimaa Easter Dog Show, Imatra KR (1+1)

Tuomari: Tuula Savolainen
RYP1, ROP,PU1, SERT, SA, NuoERI1 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares, Vihti)
VSP, PN1, SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo, Elimäki)


25.3.2018 Royal Canin-pentunäyttely, Jyväskylä (1+0)

Tuomari: Juha Palosaari
ROP, KP Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta, Koikkala)


24.3.2018 Royal Canin-pentunäyttely, Jyväskylä (1+0)

Tuomari: Harto Stocmari
RYP4, ROP, KP Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta, Koikkala)


24.3.2018 Lahden KV koiranäyttely (3+7)

Tuomari: Jarmo Vuorinen
RYP2, ROP,  PN1, CACIB, SERT, SA, AvoERI1 Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin , Porvoo)
VSP, PU1, CACIB, SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin , Porvoo)

Urokset
PU2, VaraCACIB, Vara-SERT, SA, NuoERI2 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde , Kauniainen)
PU3, SA, NuoERI2 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen, Vihti)

Nartut
JunERI1, SA Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
PN2, VaraCACIB, Vara-SERT, SA, NuoERI1 Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)
PN3, SA, NuoERI2 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä, Ähtäri)
PN4, SA, NuoERI3 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
AvoERI2, SA Japejukan Az’ Amourrivale (Arja Kettunen, Helsinki)

Kasvattaja
ROP, KP Japejukan (Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)


17.2.2018 Lahden pentunäyttely (1+0)

Tuomari: Saija Juutilainen
ROP, KP Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta, Koikkala)


20.1.2018 Turku Winter Dog Show ((2+3)

Tuomari: Erwin Deutscher
ROP, PU1, CACIB, SERT, SA, NuoERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde , Kauniainen)
VSP, PN1, CACIB, SERT, SA, NuoERI1  Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde , Kauniainen)

JUN Urokset
PU2, Vara-SERT, SA, JunERI2 Hiddekel Gassam

JUN Nartut
PN2, Vara-SERT, SA, JunERI2 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)

NUO Nartut
PN3, VaraCACIB, SA, NuoERI2 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä, Ähtäri)


13.1.2018 Kajaani KV(1+1)

Tuomari: Kirsi Tevalin
ROP, PU1, SERT, SA JunERI1 Hiddekel Gassam (Sissel & Lena Juslin Lena, Espoo)
VSP, PN1, SERT, SA JunERI1 Tombouktou’s Onyoumah (Hanna Myllymäki, Oulu)