Näyttelytulokset Sloughi 2021

NÄYTTELYTULOSARKISTO 2015-2020

Jos tulospalvelumme on liian hidas, klikkaa tästä ja katso itse.
(Huom! Koronatilanteen vuoksi monet kesän näyttelyt on peruttu)

KV= Kansainvälinen näyttely
NORD= Pohjoismainen näyttely
KR= Kaikkien rotujen näyttely
RY= Ryhmänäyttely
PN= Pentunäyttely

3.10.2021 Vantaa KR (U1+N5)
Tuomari: Kaisa Metteri-Gold

ROP, PN1, SA, ValERI1 JELANI BINT CHAMI KSAR GHILANE
VSP, VetROP, PU1, SA, ValERI1 ELEGANTIN MAGNETIITTI

Nartut
PN2, SERTI, SA, NuoERI1 CHISTOSO TALE OF THE SUN AND MOON (Jaana Salmela)
PN3, VaraSERTI, SA, NuoERI2 CHISTOSO TOUCH OF DAWN (Sanna Kapanen)
PN4, SA, JunERI1 BADI AL ZAMAN BALTIJOS DEIMANTAS (Sanna Kapanen)
AvoERI1, SA DEL KHAZARIS JAHANARA


2.10.2021 Kotka KR (U1+N3)
Tuomari: Inga Siil

RYP4, ROP, PN1, SERI, SA, NuoERI1 CHISTOSO TALE OF THE SUN AND MOON (Jaana Salmela)

Urokset
VetEH1 ELEGANTIN MAGNETIITTI

Nartut
PN2, SA, ValERI1 JELANI BINT CHAMI KSAR GHILANE
PN3, VaraSERTI, SA, AvoERI1 DEL KHAZARIS JAHANARA


26.9.2021 Lahti 2&5/10 (U2+N3)
Tuomari: Tuula Savolainen

ROP, PN1, SERTI, SA, NuoERI1 CHISTOSO TOUCH OF DAWN (Sanna Kapanen)

Urokset
ValEH1 JASSEM EL KHAMIS DE LA BERONDIERE (Joanna Sjövall)
ValEH2 QUETSHADEE GLAEDR (Sara Grundsten-Lyapova)

Nartut
PN2, VaraSERTI, SA, JunERI1 CHISTOSO TWINKLE IN SUNRISE
PN3, SA, JunERI2 BADI AL ZAMAN BALTIJOS DEIMANTAS (Sanna Kapanen)


25.9.2021 Eckerö KV (U1+N0)
Tuomari: Gabriela Veiga

AvoERI1 ABD AL JABBAR OASENSHAERSKHARE


18.9.2021 Hyvinkää KR (U0+N1)
Tuomari: Johan Juslin

RYP3, ROP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 JELANI BINT CHAMI KSAR GHILANE


4.9.2021 Harjavalta 1/9&2/10 (U1+N0)
Tuomari: Pekka Teini

ValEH JASSEM EL KHAMIS DE LA BERONDIERE (Joanna Sjövall)


29.8.2021 Riihimäki KV (U2+N3)
Tuomari: Marie Gadolin

ROP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 JELANI BINT CHAMI KSAR GHILANE
VSP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 ABD AL JABBAR BAESTHINTHESTH (Laura Virtanen)
VetROP, PU2, SA, VetERI1 ELEGANTIN MAGNETIITTI

Nartut
PN2, VaraCACIB, SERTI, SA, AvoERI1 DEL KHAZARIS JAHANARA
AvoEH2 QUETSHADEE SHANAG


28.8.2021 Riihimäki NORD (U0+N2)
Tuomari: Kimmo Mustonen

ROP, PN1, NordSERTI, SERTI, SA, AvoERI1 DEL KHAZARIS JAHANARA

Nartut
AvoEH2 QUETSHADEE SHANAG


22.8.2021 Heinola KR (U0+N1)
Tuomari: Juha Putkonen

ROP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 QALB ELASSAD C’AYN SHARIHATY (Liina Niemelä)


21.8.2021 Kouvola KR (U1+N0)
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki

ROP, PU1, SA, ValERI1 JASSEM EL KHAMIS DE LA BERONDIERE (Joanna Sjövall)


14.8.2021, Mynämäki KR (U1+N0)
Tuomari: Maija Mäkinen

ROP, PU1, SA, ValERI1 JASSEM EL KHAMIS DE LA BERONDIERE (Joanna Sjövall)


8.8.2021 Rovaniemi RN 5&9/10 (U1+N0)
Tuomari: Perttu Ståhlberg

ROP, PU1, SA, ValERI1 JASSEM EL KHAMIS DE LA BERONDIERE (Joanna Sjövall)


7.8.2021, Espoo KR (U1+N2)
Tuomari: Teija Urpelainen

ROP, PN1, SA, ValERI1 JELANI BINT CHAMI KSAR GHILANE

VSP, PU1, SERTI, SA, AvoERI1 BIJOU UNIQUE BAMSE (Maiju Hoskonen & Taneli Saaristo)

Nartut
PN2, SA, ValERI2 BIJOU UNIQUE BIANCA (Maiju Hoskonen & Taneli Saaristo)


7.8.2021 Iisalmi KV (U0+N3)
Tuomari: Markku Mähönen

ROP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 QALB ELASSAD C’IINAHA FAYIZA (Tiina Laakkonen)
VetROP, VetERI1 ELEGANTIN MURATA (Tiina Laakkonen)

Nartut
PN2, VaraSERTI, SA, JunERI2 QALB ELASSAD C’AYN SHARIHATY (Liina Niemelä)


31.7.2021 Kajaani RN 1/3&5/10 (U0+N2)
Tuomari: Jarmo Vuorinen

ROP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 QALB ELASSAD C’IINAHA FAYIZA (Tiina Laakkonen)
VetROP, PN2, SA, VetERI1 ELEGANTIN MURATA (Tiina Laakkonen)


24.7.2021 Kalajoki KV (U1+N0)
Tuomari: Elina Haapaniemi

ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 JASSEM EL KHAMIS DE LA BERONDIERE (Joanna Sjövall)


18.7.2021 Lieksa RN 1&8/10 (U0+N1)
Tuomari: Matti Luoso

ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 QALB ELASSAD C’IINAHA FAYIZA (Tiina Laakkonen)


17.7.2021 Helsinki SLAZA ryn erikoisnäyttely (U2+N4)
Tuomari: Jenna Leino

ROP, PN1, SA, ValERI1 JELANI BINT CHAMI KSAR GHILANE
VetROP, VSP, PU1, SA, ValERI1 ELEGANTIN MAGNETIITTI

Urokset
JunEVA QALB ELASSAD C’ANT MUKHTI (Laura Rauhala)

Nartut
PN2, SERT, SA, NuoERI1 CHISTOSO TALE OF THE SUN AND MOON (Jaana Salmela)
PN3, SA, ValERI2 ALWAAHID CYRA (Jaana Salmela)
PN4, VaraSERT, SA, JunERI1 BADI AL ZAMAN BALTIJOS DEIMANTAS (Sanna Kapanen)


11.7.2021 Oulu NORD (U1+N0)
Tuomari: Marianne Holmli

ROP, PU1, NORD SERT, SA, ValERI1 JASSEM EL KHAMIS DE LA BERONDIERE (Joanna Sjövall)


10.7.2021 Laukaa KR (U0+N1)
Tuomari: Pirjo Aaltonen

ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 QALB ELASSAD C’AYN SHARIHATY (Liina Niemelä)


10.7.2021 Oulu KV (U1+N0)
Tuomari: Bruno Nodalli

ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 JASSEM EL KHAMIS DE LA BERONDIERE (Joanna Sjövall)


9.7.2021 Oulu RN 3/4&9/10 (U1+N0)
Tuomari: Anita Al-Bachy

ROP, PU1, SA, ValERI1 JASSEM EL KHAMIS DE LA BERONDIERE (Joanna Sjövall)


4.7.3021 Rantasalmi KR (U1+N0)
Tuomari: Jussi Liimatainen

ROP, PU1, ValERI1 JASSEM EL KHAMIS DE LA BERONDIERE (Joanna Sjövall)


3.7.2021 Tuusniemi RY 1/2&5/10 (U1+N1)
Tuomari: Vesa Lehtonen

ROP, PU1, SA, ValERI1 JASSEM EL KHAMIS DE LA BERONDIERE (Joanna Sjövall)
VSP, PN1, SA, JunERI1 QALB ELASSAD C’IINAHA FAYIZA (Tiina Laakkonen)


3.7.2021 Virolahti RY 1/5&9/10 (U0+N3)
Tuomari: Eeva Resko

ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 Chistoso Twinkle In Sunrise (Maria Alen & Tiina Vaittinen)

JunERI2 Chistoso Tale Of The Sun And Moon (Jaana Salmela)
Poissa: valioluokka Jelani Bint Chami Ksar Ghilane


12.6.2021 Alavus KR (U1+N2)
Tuomari: Jouko Leiviskä

Urokset:
JunEVA QALB ELASSAD C’ANT MUKHTI (Laura Rauhala)

Nartut:
JunERI1 CHISTOSO TALE OF THE SUN AND MOON (Jaana Salmela)
JunEH2 QALB ELASSAD C’AYN SHARIHATY (Liina Niemelä)