Näyttelytulokset Sloughi 2019

30.5.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Kangasniemi (Kangasniemi KR) (1+1)

Tuomari: Kirsi Tevalin

ROP, PU1, SA Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki)
VSP, PN1, SA Alwaahid Cyra (Jaana Salmela)


25.5.2019 Nord-näyttely, Hamina (Hamina NORD) (1+0)

Tuomari: Kjell Lindström

ROP, PU1, SERT, NORD SERT, SA, MVA, AvoERI1 Alwaahid Chalil (Melina Laine)


19.5.2019 Ryhmänäyttely, Seinäjoki (Seinäjoki RN FCI 2/10 & 4/6) (1+0)

Tuomari: Kmmo Mustonen

AvoERI1 Alwaahid Chafi (Niina Salonpää)


18.5.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Mynämäki (Mynämäki KR – Wirmo Dog Show) (2+1)

Tuomari: Leni Finne

ROP, PN1, SERT, SA, MVA, AvoERI, Qalb Elassad Aulia (Nora Chaouki)
VSP, PU1, SA, ValERI1 Qalb Elassad Besaat El Rieh (Joanna Sjövall)

Urokset
AvoEH Quetshadee Glaedr (Sara Grundsten-Lyapova)


11.5.2019 Kansainvälinen näyttely, Helsinki (Royal Canin Show 2019) (6+5)

Tuomari: Tiina Taulos

ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Bijou Unique Anoine (Pentti Pietilääinen & Susanna Kultalahti)
VSP, PN1, CACIB, SERT, SA, AvoERI1 C’Nehida Bohemia Genao (Mariame Chaouki)

Urokset
NuoERI1 Bijou Unique Bamse (Taneli Saaristo)
AvoERI1 Qalb Elassad Burj El Eaqarb (Pentti Pietiläinen)
AvoERI1 Alwaahid Cirocco ( Sari Vaihemäki)
AvoERI3 C’Qadir Bohemia Genao 
ValEH Qalb Elassad Anuk (Hanna Kerosvuo)

Nartut
NuoERI1 Bijou Unique Bubbles 
AvoEH Qalb Elassad Aulia (Nora Chaouki)
AvoEH Qalb Elassad Bohour El Sheer 
PEK1 Cherubis Fatou (Iina Jussila & Hanna Kerosvuo)


11.5.2019 Nord-näyttely, Iisalmi (Iisalmi NORD 2019) (3+2)

Tuomari: Ligita Zake

ROP, PU1, NORD SERT, SA, AvoERI1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)
VSP, PN1, SERT, NORD SERT, SA, AvoERI1 Qalb Elassad Bhairavi El Namira (Lotta Savolainen)

Urokset
PU2, NORD varaSERT, SA, ValERI1 Bijou Unique Albaric (Rea Kaikkonen)
PU3, SA, ValERI2, Qalb Elassad Anuk (Hanna Kerosvuo)

Nartut
ROP, KP, PK1 Cherubics Fatou (Iina Jussila & Hanna Kerosvuo)


11.5.2019 Ryhmänäyttely, Pöytyä (Pöytyä/Riihikoski RN FCI 3/8 & 9/10) (1+0)

Tuomari: Arja Koskelo

ROP, PU1, SERT, SA, JunERI1, Al Jabbar Baesthinthesth (Laura Virtanen)


5.5.2019 Ryhmänäyttely, Pöytyä (Pöytyä RN FCI 3/10 & 7/8) (1+1)

Tuomari Outi Piisi-Putta

ROP, PN1, SA Alwaahid Cyra (Jaana Salmela)
VSP, PU1, SA Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki)


5.5.2019 Kansainvälinen näyttely, Tampere (Tampere KV) (1+3)

Tuomari: Cristian Vantu

ROP, PN1, CACIB, SERT, SA, NUOERI1  Jelani bint Chami Ksar Ghilane (Maria Alén)
VSP, PU1,  CACIB, SA, ValERI1  Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall)

Nartut
PN2, Vara-CAIB, Vara-SERT, SA, AvoERI1 Alwaahid Chafira (Paula Puttonen)
PN3, SA, AvoERI3 Quetshadee Rhaegal 


4.5.2019 Nord-näyttely, Tampere (Tampere NORD) (0+2)

Tuomari: Nico Kersten

ROP, PN1, SERT, NORD SERT, SA, NuoERI1  Jelani bint Chami Ksar Ghilane (Maria Alén)

Nartut
PN2, Vara-SERT, NORD Vara-SERT, SA, AvoERI1 Alwaahid Chafira (Paula Puttonen)


1.5.2019 Ryhmänäyttely, Lahti (Lahden Vappunäyttely FCI 2 & 5/10) (3+1)

Tuomari: Tarmo Viirtelä

ROP, PU1, SERT, SA, MVA Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki)
VSP, PN1, SERT, SA, MVA Alwaahid Cyra (Jaana Salmela)

Urokset
JunERI1, Al Jabbar Baesthinthesth (Laura Virtanen)
AvoEH2 Alwaahid Chalil (Melina Laine)


27.4.2019 Kiuruveden pentunäyttely (0+1)

Tuomari: Massimiliano Mannucci

RYP-4, ROP, KP, PEK1 Cherubics Fatou (Hanna Kerosvuo)


20.4.2019, Imatra NORD (Saimaa Easter Dog Show 2019) (3+1)

Tuomari: Heineche Laurent

ROP, PU1, SERT, SA, MVA Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)

Urokset
ValERI1  Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall)
AvoEH2 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki)

Nartut
AvoERI1 Alwaahd Cyra (Jaana Samela)


13.4.2019, Vaasa KV (2+0)

Tuomari: Harry Tast

ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall)

Urokset
PU2, Vara-CACIB, SERT, MVA, AvoERI1, SA Qalb Elassad Besaat el Rieh (Joanna Sjövall)


30.3.2019, Lahti KV (5+3)

Tuomari: Juha Palosaari

RYP-4, ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Philon Schuru-Esch-Shams (Sonja Luola)
VSP, PN1, SERT, SA, JunERI1  Jelani bint Chami Ksar Ghilane (Maria Alén)

Urokset
PU2, vara-CACIB, SERT, SA, NuoERI1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)
PU3, vara-SERT, SA, NuoERI2 Naseer El Zahir De La Berondiere (Ulla Mäkinen)
NuoERI3 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki)
NuoERI4 Nima El Zahir De La Berondiere (Teija Seeste, Petri Seeste)

Nartut
PN2, CACIB, SA, ValERI1 Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén)
NuoERI1 Alwaahid Cyra (Jaana Salmela)


23.3.2019, Turku KV (5+2)

Tuomari: Teija Salmi-Aalto

ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1  Jelani bint Chami Ksar Ghilane (Maria Alén)
VSP, PU1, CACIB, SERT, SA, AvoERI1 Quetshadee Scatha (Tiia Kaitala)

Urokset
PU2 Vara-CACIB, SA, ValERI1 Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall)
JunERI1, Al Jabbar Baesthinthesth (Laura Virtanen)
AvoERI2, Qalb Elassad Besaat el Rieh (Joanna Sjövall)
AvoERI3 Quetshadee Glaedr (Sara Grunten-Lyapova)

Nartut
PN2, CACIB, SA, ValERI1 Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén)

54525097_10156440684417569_8478556701216210944_n

Photo Sara Grundsten-Lyapova


3.3.2019, Joensuu (Winter-Karelia 2019 Joensuu NORD) (2+0)

Tuomari: Jarmo Vuorinen

ROP, PU1, NordSERT, NuoERI1, SA Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)

Urokset
PU2, Nord vara-SERT, ValERI1, SA Bijou Unique Albaric (Rea Kaikkonen)


2.3.2019  Joensuu KV (Winter-Karelia 2019 Joensuu KV) (2+1)

Tuomari: Jurate Butkiene

ROP, PN1, CACIB, SERT, MVA, AvoERI1, SA Qalb Elassad Badar El Budur (Tiina Laakkonen)
VSP, PU1, CACIB, SERT, NuoERI1, SA Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)

Urokset
PU2, Vara-CACIB, ValERI1, SA Bijou Unique Albaric (Rea Kaikkonen)


24.2.2019 Nurmes (Nurmes 3/10 & 7/8) (2+1)

Tuomari: Helin Tenson

ROP, PN1, SERT, AvoERI1, SA Qalb Elassad Badar El Budur (Tiina Laakkonen)
VSP, PU1, SA, ValERI1 Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall)

Urokset
NuoERI1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)


3.2.2019 Helsinki, Kaapelitehtaan pentunäyttely (1+0)

Tuomari: Jetta Tschokkinen

ROP, PEK1, KP Abd Al Jabbar Baesthinthesth (Laura Virtanen)


19.1.2019 Turku KV (Turku Top Dog Show 2019) (4+2)

Tuomari: Arne Foss

ROP, PU1, CACIB, SERT NuoERI1, SA Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki)
VSP, PN1, CACIB, ValERI1, SA Ileanis El Ryma De La Bérondière (Anja Säe)

Urokset
PU2, Vara-CACIB, ValERI1, SA Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall)
PU3, Vara-SERT, AvoERI1, SA Qalb Elassad Besaat el Rieh (Joanna Sjövall)
NuoERI2, Alwaahid Chalil (Melina Laine)

Nartut
NuoERI1, Alwaahid Cyra (Jaana Salmela)


12.1.2019 Kajaani KV (2+2)

Tuomari: Unto Timonen

RYP-3, ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1  Jelani bint Chami Ksar Ghilane (Maria Alén)

Urokset
NuoEH1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)
ValEH1 Bijou Unique Albaric (Rea Kaikkonen)

Nartut
PN2, CACIB, SA, ValERI1 Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén)
49914759_10156282321637569_1282757640115453952_n

Mainokset