Näyttelytulokset Sloughi 2019

8.11.2019, Kansainvälinen näyttely, Helsinki (Voittaja 2018) (7kpl)

Tuomari: Alain Dumortier


7.11.2019 Nord-näyttely, Helsinki (Helsinki Winner 2019) (7 kpl)

Tuomari:  Lotte Jörgensen

 

 


10.11.2019 Kansainvälinen näyttely, Jyväskylä (Jyväskylä KV) (0+1)

Tuomari: Leila Kärkäs

ROP, PN1, CACIB, SERT, SA, MVA AvoERI1 Bijou Unique Buttercup (Tiina Laakkonen)


26.10.2019 Kansainvälinen näyttely, Seinäjoki (Seinäjoki KV 2019) (1+0)

Tuomari: Ruth Wagner

ROP, PU1, CACIB, SA ValERI1 Philon Schuru-Esch-Shams (Sonja Luola)

 


29.9.2019 Pentunäyttely, Kotka (Kotkan pentunäyttely) (1+0)

Tuomari: Perttu Ståhlberg

RYP-2, ROP, KP, PEK1 Quetshadee Orodromeus (Sara Grundsten-Lyapova)


21.9.2019 Pentunäyttely, Lahti (Back on Track puppy show) (1+0)

Tuomari: Paavo Mattila

RYP-3, ROP, KP, PEK1 Quetshadee Orodromeus (Sara Grundsten-Lyapova)


15.9.2019 Ryhmänäyttely, Muurame (Muurame FCI 2/10 & 3/9) (1+1)

Tuomari: George Kstopoulos

ROP, PU1, SERT SA, MVA AvoERI1 Nima El Zahir de la Berondiere (Teija Seeste)

Nartut
AvoH Dora Bohemia Genao (Liina Niemelä)


14.9.2019 Pentunäyttely, Espoo (Espoon pentunäyttely) (1+0)

Tuomari: Anneli Pukkila

PPEK1 Quetshadee Orodromeus (Sara Grundsten-Lyapova)


14.9.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Porvoo (Porvoon koiranäyttely) (1+0)

Tuomari: Charlotte Höier

ROP, PU1, SA ValERI1 Philon Schuru-Esch-Shams (Sonja Luola)


7.9.2019  Nord-näyttely, Helsinki (Let’s Go 2019) (3+2)

Tuomari: Thomas Hehir

RYP-4, ROP, PU1, NORD SERT, SA ValERI1 Philon Schuru-Esch-Shams (Sonja Luola)
VSP, PN1, SERT, NORD SERT, SA, MVA AvoERI1 Bijou Unique Bianca (Maiju Hoskonen & Taneli Saaristo)

Urokset
PU2, SERT, NORD VARA-SERT, SA AvoERI1 Bijou Unique Bamse (Maiju Hoskonen & Taneli Saaristo)
JunEVA Ouadid Harris el Fajr de la Berondiere 

Nartut
ROP-VET, VetERI1 Alwaahid Alzana (Susanna Kultalahti)


Ryhmänäyttely 7.9.2019, Siikajoki (Siikajoki RN FCI 7/8 & 9/10) (0+1)

Tuomari: Elisa Honkala

AvoERI1 Biju Unique Butterup (Tiina Laakkonen)


1.9.2019 Kansainvälinen näyttely, Riihimäki (Riihimäki KV) (4+1)

Tuomari: Dusan Paunovic

ROP, PN1, CACIB, SERT, SA, NuoERI1 Jelani bint Chami Ksar Ghilane (Maria Alén)
VSP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Philon Schuru-Esch-Shams (Sonja Luola)

Urokset
PU2, SERT, SA, JunERI1 Abd Al Jabbar Baesthinthesth (Laura Virtanen)
ValERI2 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki)
ValEH3 Quetshadee Glaedr (Sar Grundsten-Lyapova)


Nord-näyttely 31.8.2019, Riihimäki (Riihimäki NORD) (1+0)

Tuomari: Olga Sinko Kupriyaunova

ROP, PU1, SERT, NORD SERT, SA JunERI1 Abd Al Jabbar Baesthinthesth (Laura Virtanen)


24.8.2019  Ryhmänäyttely, Pöytyä (Kyrö RN FCI 5 & 9/10) (1+0)

Tuomri: Tm Fnney

ROP, PU1, SA ValERI1 Quetshadee Glaedr (Sara Grundsten-Lyapova)


18.8.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Heinola (Heinola KR) (0+1)

Tuomari: Boris Spoljaric

ROP, PN1, SERT, SA, NuoERI1 Xantana Schuru-Esch-Schams (Maria Alén)


17.8.2019 Ryhmänäyttely, Kajaani (Kajaani 1/3 & 5/10) (2+0)

Tuomari: Zorica Blomqvist

ROP, PU1, SA, ValERI1 Qalb Elassand Anuk (Hanna Kerosvuo)

Urokset
PU1, SERT, SA, AvoERI1 Nima el Zahir de la Berondiere (Teja Seeste)


17.8.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Kouvola (Kouvola KR) (2+0)

Tuomari: Pietro Bottagisio

ROP, PU1, SA, ValERI1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)

Urokset
JunEH1 Abd Al Jabbar Baesthinthesth(Laura Virtanen)


Tuomari: Marja Talvitie

RYP2, ROP, KP, PPEK1 Quetshadee Orodromeus (Sara Grundstn-Lyapova)
VSP, KP, PPEK1 Quetshadee Tsaagan 

Nartut
PPEK2 Quetshadee Shanag


10.8.2019 Kansainvälinen näyttely, Kotka (Kotkan Ruusu 2019) (2+0)

Tuomari: Tuire Okkola

ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Alwaahid Chalil (Melina Laine)

Urokset
PU2, vara-CACIB, SA, ValERI2 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki)



3.8.2019 Kansainvälinen näyttely, Kuopio (Kuopio KV 2019) (1+1)

Tuomari: Kimmo Mustonen

ROP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 Alwaahid Cyra (Jaana Salmela)

Urokset
ValERI1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)


27.7.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Espoo (Eukanuba Summer Show 2019 – Espoo KR) (1+1)

Tuomari: Jussi Liimatainen

ROP, PU1, SA, ValERI1 Philon Schuru-Esch-Shams (Sonja Luola)

Nartut
NuoERI1 Xantana Schuru-Esch-Schams (Maria Alén)



20.7.2019 Ryhmänäyttely, Helsinki (Kartano Weekend 2019) (6+9)

Tuomari: Rudi Brandt

ROP, PU1, SA, ValERI1 Philon Schuru-Esch-Shams (Sonja Luola)
VSP, PN1, SERT, SA AvoERI1 Bijou Unique Blossom (Tiina Laakkonen)

Urokset
PU2, SA, ValERI2 Queetshadee Scatha
NuoERI1 Bijou Unique Bamse (Taneli Saaristo)
AvoERI1 Qalb Elassad Burj el Eqarb (Pentti Pietiläinen)
ValERI3 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki)
ValERI4 Bijou Unique Antoine (Pentti Pietiläinen & Susanna Kultalahti)

Nartut
PN2, vara-SERT, SA NuoERI1 Bijou Unique Bianca (Taneli Saaristo)
PN3, SA, ValERI1 Tabani Schuru-Esch-Shams (Maria Álen)
PN4, SA, VetROP, Alwaahid Alzana (Susanna Kultalahti)
NuoERI2, SA Jelani bint Chami Ksar Ghilane (Maria Alén)
ValERI2, SA Quetshadee Rhaegal 
NuoERI3, Bijou Unique Buttercup (Tiina Laakkonen)
ValERI3, Ileanis el Ryma de la Berondiere
ValERI4 Qalb Elassad Badar el Budur (Tiina Laakkonen)


20.7.2019 Kansainvälinen näyttely, Kalajoki (Kalajoen KV koiranäyttely) (2+2)

Tuomari: Csilla Juhász

ROP, PU1, CACIB, SERT, SA, MVa, AVOERI1 Alwaahid Chafi(Niina Salonpää)
VSP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 Alwaahid Cyra (Jaana Salmela)

Urokset
PU2, vara-CACIB, SA, ValERI1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)

Nartut
PN2, SERT, SA, JunERI1 Cherubis Fatou (Iina Jussila & Hanna Kerosvuo)


14.7.2019 Kansainvälinen näyttely, Oulu (Oulu KV sunnuntai 14.7.) (2+3)

Tuomari: György Tesics

ROP, PN1, CACIB, SERT, SA, NuoERI1  Jelani bint Chami Ksar Ghilane (Maria Alén)
VSP, PU1,  SERT, SA,  JunERI1 AbdAl Jabbar Baesthinthesth(Laura Virtanen)

Urokset
PU2, CACIB, vara-SERT, SA, AvoERI1 Nima El Zahir De La Berondiere (Teija Seeste, Petri Seeste)

Nartut
PN2, vara-CACIB, vara-SERT, ValERI1 Abd Al Jabbar Lekkerbhit
AvoEH1 Nesma


13.7.2019 Nord-näyttely, Oulu (Oulu NORD lauantai 13.7.) (2+3)

Tuomari: Davor Javor

ROP, PN1, SERT, NORD SERT, SA, NuoERI1  Jelani bint Chami Ksar Ghilane (Maria Alén)
VSP, PU1,  NORD SERT, SA, ValERI1  Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall)

Urokset
JunEH1 Abd Al Jabbar Baesthinthesth (Laura Virtanen)

Nartut
 PN2, NORD VARA-SERT, ValERI1 Abd Al Jabbar Lekkerbhit
AvoH Nesma


30.6.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Raasepori (Hau-Hau Summer Show) (0+1)

Tuomari: Harry Tast

RYP2. ROP, PN1, SERT, SA NuoERI1 Xantana Schuru-Esch-Schams (Maria Alén)

66417594_402737187256527_2895167231518310400_n


15.6.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Jämsä (2+1)

Tumari: Paula Rekiranta

ROP, PU1, SERT, SA, AvoERI1 Nima El Zahir De La Berondiere (Teija Seeste, Petri Seeste)
VSP, PN1, SERT, SA, MVA, AvoERI1 Alwaahid Chafira (Jaana Salmela)

Urokset
PU2, vara-SERT, SA, JunERI1 Abd Al Jabbar Baesthinthesth (Laura Virtanen)


15.6.2019 Ryhmänäyttely, Turku (Turku ryhmänäyttely FCI 1/4 & 9/10) (2+0)

Tuomari: Rudi Brandt

ROP, PU1, SERT, SA, MVA, AvoERI1 Naseer El Zahir De La Berondiere (Ulla Mäkinen)

Urokset
PU2, vara-SERT, SA, AvoERI2 Quetshadee Glaedr (Sara Grundsten-Lyapova)


8.6.2019 Kansainvälinen näyttely, Rovaniemi (Rovaniemi KV) (2+1+ 1 pentu)

Tuomari: Zolt Csaba Lokodi

ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Qalb Elassad Anuk (Hanna Kerosvuo)

Urokset
PU2, SERT, Vara-CACIB, SA, AvoERI1 Quetshadee Fafnir (Tiiia Kaitala)

Nartut
AvoEH1, Quetshadee Alexstrasza (Tiia Kaitala)

Pennut
ROP, KP, Pek1 Cherubis Fatou (Iina Jussila & Hanna Kerosvuo)


30.5.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Kangasniemi (Kangasniemi KR) (1+1)

Tuomari: Kirsi Tevalin

ROP, PU1, SA, ValERI1 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki)
VSP, PN1, SA, AvoERI1 Alwaahid Cyra (Jaana Salmela)


25.5.2019 Nord-näyttely, Hamina (Hamina NORD) (1+0)

Tuomari: Kjell Lindström

ROP, PU1, SERT, NORD SERT, SA, MVA, AvoERI1 Alwaahid Chalil (Melina Laine)


19.5.2019 Ryhmänäyttely, Seinäjoki (Seinäjoki RN FCI 2/10 & 4/6) (1+0)

Tuomari: Kmmo Mustonen

AvoERI1 Alwaahid Chafi (Niina Salonpää)


18.5.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Mynämäki (Mynämäki KR – Wirmo Dog Show) (2+1)

Tuomari: Leni Finne

ROP, PN1, SERT, SA, MVA, AvoERI1, Qalb Elassad Aulia (Nora Chaouki)
VSP, PU1, SA, ValERI1 Qalb Elassad Besaat El Rieh (Joanna Sjövall)

Urokset
AvoEH Quetshadee Glaedr (Sara Grundsten-Lyapova)


11.5.2019 Kansainvälinen näyttely, Helsinki (Royal Canin Show 2019) (6+4+1 pentu)

Tuomari: Tiina Taulos

ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Bijou Unique Anoine (Pentti Pietilääinen & Susanna Kultalahti)
VSP, PN1, CACIB, SERT, SA, AvoERI1 C’Nehida Bohemia Genao (Mariame Chaouki)

Urokset
NuoERI1 Bijou Unique Bamse (Taneli Saaristo)
AvoERI1 Qalb Elassad Burj El Eaqarb (Pentti Pietiläinen)
AvoERI1 Alwaahid Cirocco ( Sari Vaihemäki)
AvoERI3 C’Qadir Bohemia Genao 
ValEH Qalb Elassad Anuk (Hanna Kerosvuo)

Nartut
NuoERI1 Bijou Unique Bubbles 
AvoEH Qalb Elassad Aulia (Nora Chaouki)
AvoEH Qalb Elassad Bohour El Sheer 
PEK1 Cherubis Fatou (Iina Jussila & Hanna Kerosvuo)


11.5.2019 Nord-näyttely, Iisalmi (Iisalmi NORD 2019) (3+1+1 pentu)

Tuomari: Ligita Zake

ROP, PU1, NORD SERT, SA, AvoERI1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)
VSP, PN1, SERT, NORD SERT, SA, AvoERI1 Qalb Elassad Bhairavi El Namira (Lotta Savolainen)

Urokset
PU2, NORD varaSERT, SA, ValERI1 Bijou Unique Albaric (Rea Kaikkonen)
PU3, SA, ValERI2, Qalb Elassad Anuk (Hanna Kerosvuo)

Nartut
ROP, KP, PK1 Cherubics Fatou (Iina Jussila & Hanna Kerosvuo)


11.5.2019 Ryhmänäyttely, Pöytyä (Pöytyä/Riihikoski RN FCI 3/8 & 9/10) (1+0)

Tuomari: Arja Koskelo

ROP, PU1, SERT, SA, JunERI1, Abd Al Jabbar Baesthinthesth (Laura Virtanen)


5.5.2019 Ryhmänäyttely, Pöytyä (Pöytyä RN FCI 3/10 & 7/8) (1+1)

Tuomari Outi Piisi-Putta

ROP, PN1, SA Alwaahid Cyra (Jaana Salmela)
VSP, PU1, SA Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki)


5.5.2019 Kansainvälinen näyttely, Tampere (Tampere KV) (1+3)

Tuomari: Cristian Vantu

ROP, PN1, CACIB, SERT, SA, NUOERI1  Jelani bint Chami Ksar Ghilane (Maria Alén)
VSP, PU1,  CACIB, SA, ValERI1  Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall)

Nartut
PN2, Vara-CAIB, Vara-SERT, SA, AvoERI1 Alwaahid Chafira (Paula Puttonen)
PN3, SA, AvoERI3 Quetshadee Rhaegal 


4.5.2019 Nord-näyttely, Tampere (Tampere NORD) (0+2)

Tuomari: Nico Kersten

ROP, PN1, SERT, NORD SERT, SA, NuoERI1  Jelani bint Chami Ksar Ghilane (Maria Alén)

Nartut
PN2, Vara-SERT, NORD Vara-SERT, SA, AvoERI1 Alwaahid Chafira (Paula Puttonen)



1.5.2019 Ryhmänäyttely, Lahti (Lahden Vappunäyttely FCI 2 & 5/10) (3+1)

Tuomari: Tarmo Viirtelä

ROP, PU1, SERT, SA, MVA Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki)
VSP, PN1, SERT, SA, MVA Alwaahid Cyra (Jaana Salmela)

Urokset
JunERI1, Abd Al Jabbar Baesthinthesth (Laura Virtanen)
AvoEH2 Alwaahid Chalil (Melina Laine)


27.4.2019 Kiuruveden pentunäyttely (0+1)

Tuomari: Massimiliano Mannucci

RYP-4, ROP, KP, PEK1 Cherubics Fatou (Hanna Kerosvuo)


20.4.2019, Imatra NORD (Saimaa Easter Dog Show 2019) (3+1)

Tuomari: Heineche Laurent

ROP, PU1, SERT, SA, MVA Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)

Urokset
ValERI1  Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall)
AvoEH2 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki)

Nartut
AvoERI1 Alwaahd Cyra (Jaana Samela)


13.4.2019, Vaasa KV (2+0)

Tuomari: Harry Tast

ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall)

Urokset
PU2, Vara-CACIB, SERT, MVA, AvoERI1, SA Qalb Elassad Besaat el Rieh (Joanna Sjövall)


30.3.2019, Lahti KV (5+3)

Tuomari: Juha Palosaari

RYP-4, ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Philon Schuru-Esch-Shams (Sonja Luola)
VSP, PN1, SERT, SA, JunERI1  Jelani bint Chami Ksar Ghilane (Maria Alén)

Urokset
PU2, vara-CACIB, SERT, SA, NuoERI1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)
PU3, vara-SERT, SA, NuoERI2 Naseer El Zahir De La Berondiere (Ulla Mäkinen)
NuoERI3 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki)
NuoERI4 Nima El Zahir De La Berondiere (Teija Seeste, Petri Seeste)

Nartut
PN2, CACIB, SA, ValERI1 Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén)
NuoERI1 Alwaahid Cyra (Jaana Salmela)



23.3.2019, Turku KV (5+2)

Tuomari: Teija Salmi-Aalto

ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1  Jelani bint Chami Ksar Ghilane (Maria Alén)
VSP, PU1, CACIB, SERT, SA, AvoERI1 Quetshadee Scatha (Tiia Kaitala)

Urokset
PU2 Vara-CACIB, SA, ValERI1 Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall)
JunERI1, Abd Al Jabbar Baesthinthesth (Laura Virtanen)
AvoERI2, Qalb Elassad Besaat el Rieh (Joanna Sjövall)
AvoERI3 Quetshadee Glaedr (Sara Grunten-Lyapova)

Nartut
PN2, CACIB, SA, ValERI1 Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén)

54525097_10156440684417569_8478556701216210944_n

Photo Sara Grundsten-Lyapova


3.3.2019, Joensuu (Winter-Karelia 2019 Joensuu NORD) (2+0)

Tuomari: Jarmo Vuorinen

ROP, PU1, NordSERT, NuoERI1, SA Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)

Urokset
PU2, Nord vara-SERT, ValERI1, SA Bijou Unique Albaric (Rea Kaikkonen)


2.3.2019  Joensuu KV (Winter-Karelia 2019 Joensuu KV) (2+1)

Tuomari: Jurate Butkiene

ROP, PN1, CACIB, SERT, MVA, AvoERI1, SA Qalb Elassad Badar El Budur (Tiina Laakkonen)
VSP, PU1, CACIB, SERT, NuoERI1, SA Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)

Urokset
PU2, Vara-CACIB, ValERI1, SA Bijou Unique Albaric (Rea Kaikkonen)



24.2.2019 Nurmes (Nurmes 3/10 & 7/8) (2+1)

Tuomari: Helin Tenson

ROP, PN1, SERT, AvoERI1, SA Qalb Elassad Badar El Budur (Tiina Laakkonen)
VSP, PU1, SA, ValERI1 Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall)

Urokset
NuoERI1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)


3.2.2019 Helsinki, Kaapelitehtaan pentunäyttely (1+0)

Tuomari: Jetta Tschokkinen

ROP, PEK1, KP Abd Al Jabbar Baesthinthesth (Laura Virtanen)


19.1.2019 Turku KV (Turku Top Dog Show 2019) (4+2)

Tuomari: Arne Foss

ROP, PU1, CACIB, SERT NuoERI1, SA Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki)
VSP, PN1, CACIB, ValERI1, SA Ileanis El Ryma De La Bérondière (Anja Säe)

Urokset
PU2, Vara-CACIB, ValERI1, SA Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall)
PU3, Vara-SERT, AvoERI1, SA Qalb Elassad Besaat el Rieh (Joanna Sjövall)
NuoERI2, Alwaahid Chalil (Melina Laine)

Nartut
NuoERI1, Alwaahid Cyra (Jaana Salmela)


12.1.2019 Kajaani KV (2+2)

Tuomari: Unto Timonen

RYP-3, ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1  Jelani bint Chami Ksar Ghilane (Maria Alén)

Urokset
NuoEH1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen)
ValEH1 Bijou Unique Albaric (Rea Kaikkonen)

Nartut
PN2, CACIB, SA, ValERI1 Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén)
49914759_10156282321637569_1282757640115453952_n