Ratatulokset Sloughi 2019

Seuraa ratatuloksia tästä ja tilastoja: 280m ja 480m

Tässä koiramäärät roduittain/kilpailu

*merkityt ovat KV-aikoja


21.09.2019 Tampere, Juoksukuninkuus 2019 sekä sijoituskilpailu (U1/N1)


03.09.2019 Hyvinkää,480m (U2/N2)

Sijoituskilpailu, Luhti Cup

  1. Nima El Zahir De La Bérondière 34,02s.* RE, SERTK (Teija ja Petri Seeste)
  2. Jaiyana Al Moussida De La Bérondière 34,73s.* SERTK (Annikki Mansikka, Kari Nuutinen)
  3. Naseer El Salem De La Bérondière 34,91s. (Ulla Mäkinen)
  4. Isis El Neliapilan De La Bérondière 37,66s. (Arja Kettunen, Maija Pakarinen)

14.08.2019 Helsinki, 480m (U2/N1)

HVK Cup

  1. Nima El Zahir De La Bérondière 34,09s.* SERTK (Teija ja Petri Seeste)
  2. Jaiyana Al Moussida De La Bérondière 34,38s.* SERTK (Annikki Mansikka, Kari Nuutinen)
  3. Naseer El Salem De La Bérondière 34,50s.* SERTK (Ulla Mäkinen)

10.08.2019 Tampere, 480m (U3/N1)

KV-kilpailu ja sijoituskilpailu

Finaali:

  1. Quetshadee Fafnir 34,60s.* (Tiia Kaitala)
  2. Jaiyana Al Moussida De La Bérondière 35,17s. (Annikki Mansikka, Kari Nuutinen)
  3. Naseer El Salem De La Bérondière 35,43s. (Ulla Mäkinen)
  4. Nima El Zahir De La Bérondière 35,98s. (Teija ja Petri Seeste)

1. aikajuoksu:

  1. Naseer El Salem De La Bérondière 34,41s.* SERTK (Ulla Mäkinen)
  2. Quetshadee Fafnir 34,44s.* SERTK (Tiia Kaitala)
  3. Jaiyana Al Moussida De La Bérondière 34,62s. SERTK (Annikki Mansikka, Kari Nuutinen)
  4. Nima El Zahir De La Bérondière 36,77s. (Teija ja Petri Seeste)

24.07.2019 Turku, 480m (U2/N0)

Varsinais-Suomen Kennelpiirin mestaruus 2019 ja sijoituskilpailu

  1. Naseer El Salem De La Bérondière 34,86s.* SERTK (Ulla Mäkinen)
  2. Hakeem El Djebel De La Bérondière 36,44s. (Ulla Mäkinen)

17.07.2019 Helsinki,480m (U1/N1)

Kartanon Kannu 2019 & HVK ry:n rata- ja veteraanimestaruus 2019 ja kaikkien rotujen sijoituskilpaiu

  1. Quetshadee Fafnir 34,39s.* SERTK (Tiia Kaitala)
  2. Quetshadee Alexstrasza 35,04s. (Tiia Kaitala)

13.07.2019 Tampere, 480m (U2/N1)

Kaupin radan 50-vuotisjuhlakilpailu, EM-2019 karsintakilpailu

Finaali:

  1. Naseer El Salem De La Bérondière 34,56s.* SERTK (Ulla Mäkinen)
  2. Jaiyana Al Moussida De La Bérondière 34,87s. (Annikki Mansikka, Kari Nuutinen)

Alkuerä:

  1. Jaiyana Al Moussida De La Bérondière 33,25s.* RE, SERTK (Annikki Mansikka, Kari Nuutinen)
  2. Naseer El Salem De La Bérondière 34,29s.* SERTK (Ulla Mäkinen)
  3. Hakeem El Djebel De La Bérondière KESK. (Ulla Mäkinen)

06.07.2019 Helsinki, 480m (U1/N1)

Derby- ja veteraaniratamestaruus sekä sijoituskilpailu

Finaali:

  1. Quetshadee Fafnir 34,71s. DVR-19 (Tiia Kaitala)
  2. Quetshadee Alexstrasza 35,83s. (Tiia Kaitala)

Alkuerä:

  1. Quetshadee Fafnir 34,34s. SERTK, KVA-r (Tiia Kaitala)
  2. Quetshadee Alexstrasza 35,29s. (Tiia Kaitala)

30.06.2019 Helsinki, 480m (U4/N3)

Helsinki International Racing ja kaikkien rotujen sijoituskilpailu MM-20 Esikilpailu

Finaali:

  1. Labeeb El Achir De La Bérondière 35,19s. CACIL (Marleen Lannoy)
  2. Quetshadee Fafnir 35,20s. V-CACIL (Tiia Kaitala)
  3. Nabilah Oum Habiba De La Bérondière 36,03s. (Marleen Lannoy)
  4. Jaiyana Al Moussida De La Bérondière 36,37s. (Annikki Mansikka, Kari Nuutinen)
  5. Naseer El Salem De La Bérondière 36,44s. (Ulla Mäkinen)
  6. Dora Bohemia Genao DISK. (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)

2. aikajuoksu:

  1. Jaiyana Al Moussida De La Bérondière 34,06s.* (Annikki Mansikka, Kari Nuutinen)
  2. Quetshadee Fafnir 34,78s.* (Tiia Kaitala)
  3. Dora Bohemia Genao 35,64s. (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)
  4. Nima El Zahir De La Bérondière 36,42s. (Teija ja Petri Seeste)

2. aikajuoksu:

  1. Labeeb El Achir De La Bérondière 34,59s.* (Marleen Lannoy)
  2. Nabilah Oum Habiba De La Bérondière 34,80s.* SERTK (Marleen Lannoy)
  3. Naseer El Salem De La Bérondière 34,99s. (Ulla Mäkinen)

1. aikajuoksu:

  1. Labeeb El Achir De La Bérondière 34,01s.* SERTK (Marleen Lannoy)
  2. Jaiyana Al Moussida De La Bérondière 34,34s.* SERTK (Annikki Mansikka, Kari Nuutinen)
  3. Dora Bohemia Genao 35,20s. (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)
  4. Nima El Zahir De La Bérondière 36,17s. (Teija ja Petri Seeste)

1. aikajuoksu:

  1. Quetshadee Fafnir 34,57s.* SERTK (Tiia Kaitala)
  2. Naseer El Salem De La Bérondière 35,07s. (Ulla Mäkinen)
  3. Nabilah Oum HabibaDe La Bérondière 35,12s. (Marleen Lannoy)

22.06.2019 Oulu, 480m (U0/N2)

Yöttömän Yön Juoksut – Pohjois-Pohjanmaan kennelpiirin mestaruus & sijoituskilpailu

  1. Qalb Elassad Ayda 35,02s. (Liina Niemelä)
  2. Dora Bohemia Genao 40,89s. (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)

21.06.2019 Oulu, (U0/N2)

Juhannus Race 2019 280m

  1. Qalb Elassad Ayda 19,56s. RE, VINTYT-palkinto (Liina Niemelä)
  2. Dora Bohemia Genao 22,27s. (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)

Juhannus Race 2019 480m

  1. Qalb Elassad Ayda 33,68s.* RE, SERTK (Liina Niemelä)
  2. Dora Bohemia Genao 35,17s. (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)

15.06.2019 Hyvinkää, 280m (U0/N2)

Tähtisprintteri 2019, SuBa ry:n rata- ja veteraanimestaruus ja kaikkien rotujen sijoituskilpailu

Finaali:

  1. Qalb Elassad Ayda 20,05s. TS-19 (Liina Niemelä)
  2. Dora Bohemia Genao 20,53s. (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)

Alkuerä:

  1. Qalb Elassad Ayda 19,90s.  RE (Liina Niemelä)
  2. Dora Bohemia Genao 20,49s. (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)

05.06.2019 Helsinki, 480m (U2/N0)

Kesälesken iltajuoksut, Avoin HSKP:n mestaruus 2019 ja kaikkien rotujen sijoituskilpailu

  1. Quetshadee Fafnir 34,22s.* SERTK (Tiia Kaitala)
  2. Quetshadee Scatha  KESK (Tiia Kaitala)

19.05.2019 Tampere, Sijoituslähtö 480m (U1/N1)

Kaupin kevätkisa sekä Pohjois-Hämeen Kennelpiirin Mestaruus ja Keski-Suomen Kennelpiirin

  1. Quetshadee Fafnir 34,78s.* SERTK (Tiia Kaitala)
  2. Dora Bohemia Genao 35,70s. K-SKPM (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)
Mainokset