Ratatulokset Sloughi 2018

Seuraa ratatuloksia tästä ja tilastoja: 280m ja 480m

25.08.2018 Helsinki, W-H ry:n kasvattajakilpailu, K-SVK ry:n ratamestaruus, SA-Fa ry mestaruus ja kaikkien rotujen sijoituskilpailu

sloughi, Sijoitus , 280 m (U0/N2)

  1. Qalb Elassad Ayda 19,76s. RE (Liina Niemelä)
  2. Dora Bohemia Genao 19,96s. (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)

sloughi, Sijoitus, 480 m (U0/N2)

  1. Qalb Elassad Ayda 33,79s. RE (Liina Niemelä)
  2. Dora Bohemia Genao 34,15s. (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)

11.08.2018 Helsinki, HVK Drive In

sloughi, pisteet 12-40, 350 m (U1/N1)

  1. Harani El Nadiya De La Bérondière 24,53s. RE (Tiia Kaitala)
  2. Elegantin Magnetiitti 27,66s. (Tiia Kaitala)

28.7.2018 Helsinki, Helsinki International Racing ja kaikkien rotujen sijoituskilpailu

sloughi, Helsinki International Race Finaali, 480 m (U2/N1)

  1. Harani El Nadiya De La Bérondière 34,27s. (Tiia Kaitala)
  2. Quetshadee Farnir 35,56s. (Tiia Kaitala)
  3. Quetshadee Scatha  – kesk. (Tiia Kaitala)

sloughi, Helsinki International Race aikajuoksu, 480 m (U2/N1)

  1. Harani El Nadiya De La Bérondière 34,23s. (Tiia Kaitala)
  2. Quetshadee Farnir 35,18s. (Tiia Kaitala)
  3. Quetshadee Scatha 36,47s. (Tiia Kaitala)

11.07.2018 Helsinki, Kartanon Kannu 2018 & HVK ry:n rata- ja veteraanimestaruus 2018 ja kaikkien rotujen sijoituskilpailu

sloughi – Kartanon Kannu, veteraanit, 280 m (U1/N1)

  1. Elegantin Magnetiitti 21,08s. (Tiia Kaitala)
  2. Briljantti Nuri Al Baida 21,35s. (Tarja Matikainen)

8.7.2018  W-H ry:n ratamestaruus, SIC ry:n ratamestaruus, SUBA ry:n ratamestaruus, SSaK:n rata- ja veteraanimestaruus ja kaikkien rotujen sijoituskilpailu, MM-18 karsintakilpailu, Helsinki

Sijoituskilpailu, 480 m (U2/N2)

  1. Harani El Nadiya De La Bérondière 34,09s. SERTK (Tiia Kaitala)
  2. Quetshadee Farnir 34,88s. (Tiia Kaitala)
  3. Quetshadee Scatha 34,95s. (Tiia Kaitala)
  4. Dora Bohemia Genao 35,40s. (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)

30.06.2018 Derby- ja veteraaniratamestaruus sekä sijoituskilpailu, Hyvinkää

Sijoitus 280m (U2/N1)

  1. Harani El Nadiya De La Bérondière 20,66s. (Tiia Kaitala)
  2. Quetshadee Scatha 21,02s. (Tiia Kaitala)
  3. Quetshadee Farnir 21,25s. (Tiia Kaitala)

Veteraanimestaruus, 280 m (U1/N0)

  1. Elegantin Magnetiitti 21,74s. (Tiia Kaitala)
  2. Briljantti Nuri Al Baida 21,82s. (Tarja Matikainen)

23.06.2018 Yöttömän Yön Juoksut – Pohjois-Pohjanmaan kennelpiirin mestaruus & sijoituskilpailu, Oulu (U0/N2)

480m

  1. Qalb Elassad Ayda 35,33s. RE (Liina Niemelä)
  2. Dora Bohemia Genao 35,47s. (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)

22.06.2018 Juhannus Race 2018, Oulu (U0/N2)

280m

  1. Qalb Elassad Ayda 20,30s. RE (Liina Niemelä)
  2. Dora Bohemia Genao 20,54s. (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)

480m

  1. Dora Bohemia Genao 35,34s. RE (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)
  2. Qalb Elassad Ayda 35,35s. (Liina Niemelä)

16.6.2018 Tähtisprintteri 2018, Helsinki (280m)

Tähtisprintteri

  1. Qalb Elassad Ayda 19,93s. TS-18 (Liina Niemelä)
  2. Dora Bohemia Genao 20,47s. (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)

1.Aikajuoksu

  1. Qalb Elassad Ayda 19,96s. (Liina Niemelä)
  2. Dora Bohemia Genao 20,54s. (Liina Niemelä, Mikko Kapanen, Pia Chaouki)

Hakem IdaSalonen

Hakeem El Djebel De La Bérondière (Ulla Mäkinen). Kuva (c) Ida Salonen

2.6.2018 Kaupin kirmaus, Tampere (Sijoitus 480m)

  1. Hakeem El Djebel De La Bérondière 34,53s. SERTK (Ulla Mäkinen)
  2. Isis Neliapilan De La Bérondière 36,36s. (Arja Kettunen, Maija Pakarinen)
Isis IdaSalonen
Isis Neliapilan De La Bérondière (Arja Kettunen, Maija Pakarinen). Kuva (c) Ida Salonen