Näyttelytulokset Sloughi 2022

NÄYTTELYTULOSARKISTO 2015-2021

Jos tulospalvelumme on liian hidas, klikkaa tästä ja katso itse.

KV= Kansainvälinen näyttely
NORD= Pohjoismainen näyttely
KR= Kaikkien rotujen näyttely
E= Erikoisnäyttely
RY= Ryhmänäyttely
PN= Pentunäyttely

13.11.2022 Jyväskylä KV
Tuomari: Daniel Foran

ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 ALWAAHID CHALIFA (Rea Kaikkonen)
VetROP, PU2, SA, VetERI1 BIJOU UNIQUE ALBARIC (Rea Kaikkonen)


12.11.2022 Jyväskylä NORD
Tuomari: Pauline Barclay

ROP, PU1, VetROP, NordSERT, VetSERTI, SA, VetERI1 JASSEM EL KHAMIS DE LA BERONDIERE (Joanna Sjövall)

Urokset
PU2, VaraNordSERTI, SA, ValERI1 ALWAAHID CHALIFA (Rea Kaikkonen)
PU3, SA, VetERI2 BIJOU UNIQUE ALBARIC (Rea Kaikkonen)


22.10.2022 Seinäjoki KV
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

ROP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 CHISTOSO TALE OF THE SUN AND MOON (Jaana Salmela, Iines Karhunen)

Nartut
PN2, VaraCACIB, SA, ValERI2 CHISTOSO TWINKLE IN SUNRISE (Maria Alén)


9.10.2022 Hämeenlinna RN
Tuomari: Mari Pajaskoski

ROP, PU1, VetROP, VetSERTI, SA, VetERI1 JASSEM EL KHAMIS DE LA BERONDIERE (Joanna Sjövall)


8.10.2022 Hämeenlinna RN
Tuomari: Iren Naarits

Urokset
VetERI1 JASSEM EL KHAMIS DE LA BERONDIERE (Joanna Sjövall)


25.9.2022 Eckerö KV
Tuomari: Brett Hamilton

ROP, PU1, CACIB, SERTI, SA, NuoERI1 ALAMGIR BELLA LA ROSSA (Ruotsi)
VSP, PN1, MVA, CACIB, SERTI, SA, ValERI1 BERSHEBA’S DAMLA (Norja)

Urokset
PU2, VaraCACIB, VaraSERTI, SA, ValERI1 GAYCOLL’S AJIB ASWAD (Norja)


24.9.2022 Riihimäki KR
Tuomari: Anneli Pukkila

ROP, PN1, SA, ValERI1 CHISTOSO TALE OF THE SUN AND MOON (Jaana Salmela, Iines Karhunen)


27.8.2022 Forssa KV
Tuomari: Karl-Erik Johansson

ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI ABD AL JABBAR BAESTHINTHESTH (Laura Virtanen)

Urokset
PU2, VaraCACIB, SA, ValERI2 ALWAAHID CHALIFA (Rea Kaikkonen)


21.8.2022 Heinola KR
Tuomari: Leif Lehmann Jörgensen

ROP, PN1, SA, ValERI1 CHISTOSO TALE OF THE SUN AND MOON (Jaana Salmela, Iines Karhunen)
VSP, PU1, MVA, SERTI, SA, AvoERI1 QALB ELASSAD C’ANT MUKHTI (Laura Moberg Rauhala)
VetROP, VetMVA, PU2, VetSERTI, SA, VetERI1 IYAD EL SAHEL DE LA BERONDIERE (Annikki Mansikka)

Urokset
JunERI1 CHISTOSO XPLOSIVE SPEED

Nartut
PN2, SERTI, SA, AvoERI1 CHISTOSO TWILIGHT SPARKLE (Niina Käyhkö)


20.8.2022 Kouvola KR
Tuomari: Anita Al-Bachy

ROP, PU1, VetROP, VetSERTI, SA, VetERI1 IYAD EL SAHEL DE LA BERONDIERE (Annikki Mansikka)

Urokset
VetEH2 HAKEEM EL DJEBEL DE LA BERONDIERE

Nartut
AvoERI1 CHISTOSO TWILIGHT SPARKLE (Niina Käyhkö)


13.8.2022 Turku KR
Tuomari: Per Lundström

RYP2, ROP, PN1, SA, ValERI1 CHISTOSO TALE OF THE SUN AND MOON (Jaana Salmela, Iines Karhunen)


7.8.2022 Kuopio KV
Tuomari: Coral Gray

ROP, PN1, CACIB, SA, AvoERI1 QALB ELASSAD C’AYN SHARIHATY (Liina Niemelä)
VSP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 ALWAAHID CHALIFA (Rea Kaikkonen)
VetROP, PU2, SA, VetERI1 BIJOU UNIQUE ALBARIC (Rea Kaikkonen)


6.8.2022 Kuopio NORD
Tuomari: Åke Cronander

ROP, PN1, NordSERTI, SA, AvoERI1 QALB ELASSAD C’AYN SHARIHATY (Liina Niemelä)
VSP, VetROP, PU1, NordSERI, SA, VetERI1 BIJOU UNIQUE ALBARIC (Rea Kaikkonen)

Urokset
PU2, VaraNordSERTI, SA, ValERI1 ALWAAHID CHALIFA (Rea Kaikkonen)

Nartut
PN2, SERTI, VaraNordSERTI, SA, AvoERI2 QALB ELASSAD C’IINAHA FAYIZA (Tiina Laakkonen)


6.8.2022 Maalahti RN
Tuomari: Matti Luoso

Nartut
AvoHYL CHISTOSO TEMPTATION IN MOONLIGHT


5.8.2022 Kuopio KR
Tuomari: Hannele Jokisilta

ROP, PN1, MVA, SERTI, SA, AvoERI1 QALB ELASSAD C’AYN SHARIHATY (Liina Niemelä)
VSP, PU1, SA, ValERI1 ALWAAHID CHALIFA (Rea Kaikkonen)
VetROP, PU2, VetMVA, VetSERTI, SA, VetERI1 BIJOU UNIQUE ALBARIC (Rea Kaikkonen)


31.7.2022 Pori KV
Tuomari: Markku Mähönen

ROP, PN1, CACIB, SERTI, SA, AvoERI1 BADI AL ZAMAN BALTIJOS DEIMANTAS (Sanna Kapanen)

Nartut
AvoEVA CHISTOSO TOUCH OF DAWN (Sanna Kapanen)


16.7.2022 Helsinki KR
Tuomari: Jenna Leino

ROP, PN1, SERTI, JunSERTI, JunMVA, SA, JunERI1 CHISTOSO XOTIC FRUIT (Maria Alén)


9.7.2022 Helsinki SVKL E, SLAZA ry E
Tuomari: Sibylle De Leyn-Benoit

BIS4, ROP, PN1, SA, ValERI1 CHISTOSO TALE OF THE SUN AND MOON (Jaana Salmela, Iines Karhunen)

VSP, PU1, SA, ValERI1 ABD AL JABBAR BAESTHINTHESTH (Laura Virtanen)

VetROP, PU2, VetSERTI, SA, VetERI1 IYAD EL SAHEL DE LA BERONDIERE (Annikki Mansikka)

JunROP, PN3, JunSERTI, VaraSERTI, SA, JunERI1 CHISTOSO XOTIC FRUIT (Maria Alén)

Nartut:
PN2, SERTI, SA, AvoERI1 CHISTOSO TOUCH OF DAWN (Sanna Kapanen)

ValERI2 BIJOU UNIQUE BLOSSOM (Tiina Laakkonen)

AvoEH2 BADI AL ZAMAN BALTIJOS DEIMANTAS (Sanna Kapanen)

AvoEH3 QALB ELASSAD C’IINAHA FAYIZA (Tiina Laakkonen)


2.7.2022 Tuusniemi RN
Tuomari: Paula Rekiranta

Nartut:
AvoEH1 QALB ELASSAD C’IINAHA FAYIZA (Tiina Laakkonen)


18.6.2022 Kotka KV
Tuomari: Harto Stockmari

Nartut
VetEH1 BIJOU UNIQUE ADÈLE (Susanna Kultalahti)


4.6.2022 Ylöjärvi KR
Tuomari: Säde Hohteri

ROP, PN1, SERTI, SA, AvoERI1 BADI AL ZAMAN BALTIJOS DEIMANTAS (Sanna Kapanen)

Nartut
PN2, AvoERI2 CHISTOSO TOUCH OF DAWN (Sanna Kapanen)


29.5.2022 Kontiolahti KR
Tuomari: Marja Talvitie

RYP-4, ROP, PN1, SA, NuoERI1 QALB ELASSAD C’IINAHA FAYIZA (Tiina Laakkonen)

VSP, PU1, SA, ValERI1 ALWAAHID CHALIFA (Rea Kaikkonen)
VetROP, PU2, VetSERTI, SA, VetERI1 BIJOU UNIQUE ALBARIC (Rea Kaikkonen)


28.5.2022 Kontiolahti KV
Tuomari: Juha Putkonen

RYP-4, ROP, PN1, CACIB, SA, NuoERI1 QALB ELASSAD C’IINAHA FAYIZA (Tiina Laakkonen)
VSP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 ALWAAHID CHALIFA (Rea Kaikkonen)
VetROP, PU2, VetSERTI, SA, VetERI1 BIJOU UNIQUE ALBARIC (Rea Kaikkonen)


26.5.2022 Kangasniemi KR
Tuomari: Kirsi Tevalin

ROP, VMVA, PN1, VetROP, VetSERTI, SA, VetERI1 QALB ELASSAD AYDA (Liina Niemelä)


21.5.2022 Mynämäki KR
Tuomari: Iris Urschitz

ROP, MVA, PN1, SERTI, SA, AvoERI1 DEL KHAZARIS JAHANARA


14.5.2022 Hamina KR
Tuomari: Tuula Savolainen

RYP-4, ROP, VMVA, PN1, VetROP, VetSERTI, SA, VetERI1 ISIS EL NELIAPILAN DE LA BERONDIERE (Arja Kettunen, Maija Pakarinen)


14.5.2022 Helsinki KV
Tuomari: Oliver Simon

RYP-3, ROP, PN1, CACIB, AvoERI1 CHISTOSO TALE OF THE SUN AND MOON (Jaana Salmela, Iines Karhunen)
VSP, PU1, JunVSP, SERTI, JunSERTI, SA, JunERI1 CHISTOSO XPLOSIVE SPEED
MVA, PN2, SERTI, VaraCACIB, SA, AvoERI2 CHISTOSO TWINKLE IN SUNRISE (Maria Alén)
JunROP, PN3, VaraSERTI, JunSERTI, SA, JunERI1 CHISTOSO XOTIC FRUIT (Maria Alén)

Nartut
AvoERI3 BADI AL ZAMAN BALTIJOS DEIMANTAS (Sanna Kapanen)
AvoERI4 CHISTOSO TOUCH OF DAWN (Sanna Kapanen)


1.5.2022 Tampere KV
Tuomari: Arne Foss

ROP, PU1, CACIB, SA ValERI1 ALWAAHID CHALIFA (Rea Kaikkonen)
VSP, VetROP, PN1, VetSERTI, SA, VetERI1 QALB ELASSAD AYDA (Liina Niemelä)


16.4.2022 Kotka RN
Tuomari: Maija Lehtonen

ROP, VetROP, PN1, VetSERTI, SA, VetERI1 ISIS EL NELIAPILAN DE LA BERONDIERE (Arja Kettunen, Maija Pakarinen)


9.4.2022 Vaasa KV
Tuomari: Jouko Leiviskä

Urokset
ROP, CACIB, SERTI, SA, NuoERI1 QALB ELASSAD C’ANT MUKHTI (Laura Moberg Rauhala)


2.4.2022 Kajaani KV
Tuomari: Markku Kipinä

Urokset
VetERI1 QALB ELASSAD ANUK (Hanna Kerosvuo)

Nartut
AvoEH1 CHISTOSO TWINKLE IN SUNRISE


27.3.2022 Lahti KV
Tuomari: Cavalieri Fausto, Italia

ROP, PN1, CACIB, SA, NuoERI1 CHISTOSO TALE OF THE SUN AND MOON (Jaana Salmela, Iines Karhunen)
VSP, PU1, CACIB, SERTI, SA, AvoERI1 OSMANE EL KABIS DE LA BERONDIERE

VetROP, PN3, VetSERTI, SA, VetERI1 QALB ELASSAD AYDA (Liina Niemelä)

Urokset
PU2, VaraCACIB, VaraSERTI, SA, NuoERI1 QALB ELASSAD C’ANT MUKHTI (Laura Moberg Rauhala)

Nartut
PN2, VaraCACIB, SA, AvoERI1 CHISTOSO TWINKLE IN SUNRISE
AvoERI2 CHISTOSO TWILIGHT SPARKLE (Niina Käyhkö)
NuoERI2 QALB ELASSAD C’AYN SHARIHATY (Liina Niemelä)