Näyttelytulokset Sloughi 2017

DSC_3405
Sloughikehä vuonna 2015. Kuva (c) Mikko Kapanen

 10.12.2017 Voittaja 2017, Helsinki (6+3)

Tuomari: Leif-Herman Wilberg
RYP4, V-17, ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Philon Schuru-Esch-Schams (Sonja Luola, Mäntsälä)
V-17, VSP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alen, Tuusula)

Philon RYP4
RYP4 Philon Schuru-Esch-Schams om. Sonja Luola, Mäntsälä
Philon&Tabani
V-17, ROP Philon Schuru-Esch-Schams om. Sonja Luola & Leif-Herman Wilberg & V-17, VSP Tabani Schuru-Esch-Schams om. Maria Alen

JUN Urokset
JV-17, ERI1 Qalb Elassad Besaat El Rieh (Hilja & Janne Hukkavaara, Nummela)
ERI2 Qalb Elassad Belial Anig Qus Qazah (Joanna Sjövall, Koivulahti)
EH3 Quetshadee Glaedr (Sara Grundsten)

AVO Urokset
ERI1 C’qadir Bohemia Genao (Pia Chaouki)

VAL Urokset
PU2, VaraCACIB, SA, ERI2 Qalb Elassad Anuk (Hanna Kerosvuo, Paloinen)

JUN Nartut
Poissa Quetshadee Rhaegal

VAL Nartut
PN2, CACIB, SA, ERI1 Alwaahid Badi’a (Sari Vaihemäki, Tuusula)

10.12.2017 Voittaja Puppy Show (1+0)

Tuomari: Tuula Plathan
RYP4, ROP, KP Alwaahid Chalil (Melina Laine, Kotka)


09.12.2017 Pohjoismaiden Voittaja 2017, Helsinki (4+3)

Tuomari: Guido Schäfer
PMV-17, PMJV-17, ROP, PN1, SERTI, SA, JunERI1  Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alen, Tuusula)
PMV-17, VSP, PU1, CACIB, SA, ValERI1  Philon Schuru-Esch-Schams (Sonja Luola, Mäntsälä)

JUN Urokset
EH1 Qalb Elassad Belial Anig Qus Qazah (Joanna Sjövall, Koivulahti)
H Quetshadee Glaedr (Sara Grundsten)

VAL Urokset
Qalb Elassad Anuk (Hanna Kerosvuo, Paloinen)

JUN Nartut
PN3, VaraSERTI, SA, ERI1 Quetshadee Rhaegal

VAL Nartut
PN2, CACIB, SA, ERI1 Alwaahid Badi’a (Sari Vaihemäki, Tuusula)


8.12.2017 Helsinki Winner 2017 (5+3)

Tuomari: Cassandre Mattera
HeW-17, ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Philon Schuru-Esch-Schams (Sonja Luola, Mäntsälä)

JUN Urokset
PU2, JunERI1,SERTI, SA, Qalb Elassad Besaat El Rieh (Hilja & Janne Hukkavaara, Nummela)
JunERI2 Qalb Elassad Belial Anig Qus Qazah (Joanna Sjövall, Koivulahti)

VAL Urokset
PU3, VaraCACIB, SA, ValERI2 Jassem El Khamis De La Berondiere (Joanna Sjövall, Koivulahti)
EH3 Qalb Elassad Anuk (Hanna Kerosvuo, Paloinen)

JUN Nartut
EH1 Quetshadee Rhaegal

AVO Nartut
EH1 Qalb Elassad Aulia (Nora Chaouki, Helsinki)

VAL Nartut
ERI1 Qalb Elassad Ayda (Liina Niemelä, Kuohu)

Kasvattaja
KP Qalb Elassad (Pia Chaouki, Helsinki)


26.11.2017 Tampere KV (3+0)

Tuomari: Teija Urpelainen
ROP, CACIB, PU1, SA, ValERI1 Jassem El Khamis De La Bérondière (Sjövall Joanna, Koivulahti)
ValERI2 Bijou Unique Albaric (Rea Kaikkonen)
JunEH1  Qalb Elassad Belial Anig Qus Qazah (Joanna Sjövall, Koivulahti)


25.11.2017 Tampere KR (3+0)

Tuomari: Anette Bystrup
ROP, PU1, SA, ValERI1 Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall, Koivulahti)

JUN Urokset
PU2, SERTI, SA, JunERI1 Qalb Elassad Belial Anig Qus Qazah (Joanna Sjövall, Koivulahti)
PU3, VaraSERTI, SA, JunERI2 Qalb Elassad Besaat El Rieh (Hilja & Janne Hukkavaara, Nummela)


11.11.2017 Helsingin epävirallinen pentunäyttely (1+0)

Tuomari: Elina Haapaniemi
RYP4, ROP, KP Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)


29.10.2017 Lahden epävirallinen pentunäyttely (1+1)

Tuomari:
ROP, KP Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)
Alwaahid Chafira (Paula Puttonen)


28.-29.10 Seinäjoki KV (1+0)

Tuomari: Gerard Jipping
ValEH1 Jassem El Khamis De La Berondiere (Joanna Sjövall, Koivulahti)


15.10.2017 Jyväskylä KV (0+1)

Tuomari: Jean-Louis Grünheid
ROP,  PN1, CACIB, SA, ValERI1 Alwaahid Badi’a (Sari Vaihemäki, Tuusula)


14.10.2017 Jyväskylä KV (1+2)

Tuomari: Tino Pehar
JUN Urokset
ERI1 Qalb Elassad Besaat El Rieh (Hilja & Janne Hukkavaara, Nummela)

JUN Nartut
ERI1 Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén, Tuusula)
ERI2 Qalb Elassad Bayda El Hayaat (Hilja & Janne Hukkavaara, Nummela)


7.10. 2017 Hämeenlinna Ryhmänäyttely 3&10 (0+2)

Tuomari: Katrin Raie
ValEH1 Jassem El Khamis De La Berondiere (Joanna Sjövall, Koivulahti)
JunHYL Qalb Elassad Belial Anig Qus Qazah (Joanna Sjövall, Koivulahti)


1.10.2017 Epävirallinen pentunäyttely, Loviisa

Tuomari: Maija Lehtonen
RYP4, ROP, KP Alwaahid Chalil (Melania Laine)


30.9.2017 Ahvenanmaa

Tuomari:  Charlotte Höier
ROP, PU1, CACIB, SA,ValERI1 Al Suwiid Cemal (Tiina Koolmeister & Susanne Johansson , Ruotsi)


17.09.2017 Tampere RN FCI 9 & 10 (2+0)

Tuomari: Maija Mäkinen
ROP Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall, Koivulahti)
JunEH Qalb Elassad Belial Anig Qus Qazah (Joanna Sjövall, Koivulahti)


16.9.2017 Äänekoski Ryhmänäyttely (0+1)

Tuomari: Jouko Leiviskä
JunEH Qalb Elassad Bhairavi El Namira (Lotta Savolainen, Jyväskylä)


10.9.2017 Muuramen Ryhmänäyttely 2/10 & 3/9

Tuomari: Chie Ejima
Jun EH1  Qalb Elassad Bhairavi El Namira


9.9.2017 Porvoo (0+1)

Tuomari: Jelena Kruus
JunERI  Qalb el Assad Bohour el Sheer 


Let’s Go, Helsinki 3.9.2017 (1+1)

Tuomari: Kimmo Mustonen
Jun. ERI1 Qalb Elassad Besaat El Rieh (Hilja & Janne Hukkavaara, Nummela)
Jun. EH1 Qalb Elassad Bayda El Hayaat (Hilja & Janne Hukkavaara, Nummela)


Tervakoski 27.08.2017

Tuomari: Veronika Kucerova Chrpova
ROP, Val. ERI1, SA  Ileanis El Ryma De La Bérondière


Heinola KR 20.8.2017

Tuomari: Leila Kärkäs
ROP Hakeem El Djebel De La Bérondière (Ulla Mäkinen)


Kouvola 19.8.2017 (1+0)

Tuomari: Salamon Ludovica
ROP Bijou Unique Albaric (Rea Kaikkonen)


Elo-Karelia KV 12.8.2017 (1+0)

Tuomari: Jouko Leiviskä
ROP, CACIB, SA, PU1, Val. ERI1 Bijou Unique Armand (Marika Tuovinen , Joensuu)


Elonäyttely Turku 12-13.8.2017 (2+0)

Tuomari. Ales Novak
ROP, SA, PU1, Val. ERI1 Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall, Koivulahti)
ROP- pentu, KP Qalb Elassad Belial Anig Qus Qazah (Joanna Sjövall, Koivulahti)


Kuopio KV 5-6.8.2017 (2+1)

Tuomari: Hans Almgren
ROP, CACIB, SA, PU1, Val. ERI1 Qalb Elassad Anuk (Hanna Kerosvuo, Paloinen)
ROP-pentu, KP  Qalb Elassad Besaat El Rieh (Hilja & Janne Hukkavaara, Nummela)

Nartut:
Pen.1 Qalb Elassad Bayda El Hayaat (Hilja & Janne Hukkavaara, Nummela)


SVKL:n Pääerikoisnäyttely 5.8.2017 (6+8)

Tuomari: Christian Magre
ROP, SA, PN1, Käy. ERI1 Qalb Elassad Ayda (Liina Niemelä, Kuohu)
VSP, SA, PU1, Val. ERI1  Bijou Unique Antoine (Pentti Pietiläinen & Susanna Kultalahti)
ROP-veteraani, SA, Vet. ERI1 Alwaahid Alzana (Susanna Kultalahti, Tuusula)
ROP-pentu, KP  Qalb Elassad Belial Anig Qus Qazah (Joanna Sjövall, Koivulahti)
VSP-pentu , KP Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén, Tuusula)

Urokset:
Pen. 2, KP Qalb Elassad Burj El Eaqarb (Pentti Pietiläinen, Klaukkala)
SA, PU2, Käy. ERI1 Hakeem El Djebel De La Bérondière (Ulla Mäkinen, Helsinki)
SERTI, SA, PU3, Käy. ERI2 > MVA Azeem Shubah Al Warda (Sanna Kapanen, Vantaa)
SA, PU4, Val. ERI2 Jassem El Khamis De La Berondiere (Joanna Sjövall, Koivulahti)

Nartut:
Pen. 2, KP Qalb Elassad Bhairavi El Namira (Lotta Savolainen, Jyväskylä)
Pen. 3 Qalb Elassad Basma El Rouh (Crista Svenn, Lempäälä)
SERTI, SA, PN4, Avo. ERI1 Dora Bohemia Genao (Liina Niemelä & Pia Chaouki)
SA, PN2, Val. ERI1 Bijou Unique Adèle (Susanna Kultalahti)
SA, PN3, Val. ERI2 Ileanis El Ryma De La Bérondière (Anja & Kari Säe)


Eukanuba Summer Show 30.7.2017 (3+3)

Tuomari. Rune Fagerström
ROP, CACIB, SA, PU1, Val. ERI1 Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall, Koivulahti)
VSP, CACIB, SA, PN1, Val. ERI1  Ileanis El Ryma De La Bérondière (Anja & Juha Säe, Hyvinkää)
ROP-pentu, KP  Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén, Tuusula)
VSP-pentu, KP Qalb Elassad Belial Anig Qus Qazah (Joanna Sjövall, Koivulahti)

Urokset:
VaraCacib, SERTI, SA, PU2, Käy. ERI1 Azeem Shubah Al Warda (Sanna Kapanen, Vantaa)

Nartut:
VaraCACIB, SERTI, SA, PN2, Avo. ERI1 Qalb Elassad Aulia (Nora Chaouki, Helsinki)


Kemin Kansainvälinen Heinänäyttely 22-23.7.2017 (1+0)

Tuomari: György Tesics
ROP, CACIB, SA, PU1, Val. ERI1 Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall, Koivulahti)


Lahden pentunäyttely 22.7.2017 (0+1)

Tuomari: Tarmo Viirtelä
RYP2, ROP Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén)


Hyvinkää 15.7.2017 (0+1)

Tuomari: Pero Bozhinovski
ROP, PN1, SA, SERTI, JunERI Ward Al Yasmeen Aretha (Satu Eloranta, Mäntsälä)


Kartano Weekend 15.7.2017 (2+4)

Tuomari: Roberto Posa
ROP, SA, PN1, Val. ERI1 Briljantti Nuri Al Baida (Tarja Matikainen, Järvenpää)
ROP-pentu, KP Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén, Tuusula)

Urokset:
Pen. 1 Qalb Elassad Besaat El Rieh 
Avo H  C’qadir Bohemia Genao

Nartut:
Pen. 2 Qalb Elassad Bayda El Hayaat
Jun. EH1  Ward Al Yasmeen Aretha (Satu Eloranta, Mäntsälä)


Karjaa KR 09.7.2017 (0+1)

Tuomari: Roberto Schill
ROP, SERTI, SA, PN1, Jun. ERI1 Ward Al Yasmeen Aretha (Satu & Petri Eloranta, Mäntsälä)


Ylivieska KV 9.7.2017 (1+0)

Tuomari: Inga Siil
ROP, CACIB, SA, PU1, Val. ERI1  Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall, Koivulahti)


Koillis-Sawo Show ryhmät 1 & 3/10 1.7.2017 (0+1)

Tuomari: Hans Bierwolf
ROP pentu, KP Qalb Elassad Basma El Rouh (Crista Svenn, Lempäälä)


Tuusula Summer Show 2.7.2017 (4+5)

Tuomari: Valerio Nataletti
RYP 2, ROP, PU1, CACIB, SERTI, SA Philon Schuru-esch-Schams (Luola Sonja Maria, Mäntsälä)
VSP, PN1, SERTI, CACIB, SA Ward Al Yasmeen Aretha (Eloranta Satu & Eloranta Petri, Mäntsälä)
ROP-veteraani, Alwahid Alzana (Kultalahti Susanna, Tuusula)
ROP-pentu, KP Qalb Elassad Bir El Anzaran (Niemelä Liina, Kuohu)
ROP-juniori, Ward Al Yasmeen Aretha (Eloranta Satu & Eloranta Petri, Mäntsälä)

PEN Urokset
1 Qalb Elassad Burj El Eaqarb (Pentti Pietiläinen)

PEN Nartut
KP 2 Qalb Elassad Badar El Budur (Tiina Laakkonen)

AVO Urokset
PU2, SA, ERI2 Bijou Unique Antoine (Pentti Pietiläinen, Susanna Kultalahti)
PU3, ERI3 Azeem Shubah al Warda (Sanna Kapanen)

NUO Nartut
ERI1 Dora Bohemia Genao (Liina Niemelä)

Tuusula 2.7.2017
ROP Philon Schuru-esch-Schams & VSP Ward Al Yasmeen Aretha. Kuva (c) Pia Chaouki

Riihimäki KV 1.7.2017 (2+1)

Tuomari: Svarstad Birgitta
ROP, PU1, CACIB, SERTI, SA, MVA  Bijou Unique Antoine (Pietiläinen Pentti & Kultalahti Susanna, Klaukkala)
VSP, PN1, CACIB, SA Ileanis el Ryma De La Bérondière (Säe Anja, Hyvinkää)

AVO Urokset
PU2, ERI2, SA, VaraSERTI, VaraCACIB Osiris Schuru-Esch-Schams


Rovaniemi KV 24.6.2017 (2+2)

Tuomari: Kurt Nilsson
ROP, PU1, CACIB, SERTI, SA Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall, Koivulahti)
VSP, PN1, CACIB, SERTI, SA Abd Al Jabbar Soetsomsokker (Joanna Sjövall, Koivulahti)
ROP-pentu, KP Qalb Elassad Basma El Rouh (Svenn Crista, Lempäälä)
VSP-pentu, KP  Qalb Elassad Belil Anig Qazah ( Joanna Sjövall, Koivulahti)


Kotkan Ruusu KV 17.6.2017 (1+0)

Tuomari: Davor Javor
ROP, CACIB, SERTI Philon Schuru-Esch-Schams (Luola Sonja Maria)


 Miljoona Koira 2017, Alavus 10.6.2017 (1+1)

Tuomari: Pekka Teini
ROP, PU1, SA Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall, Koivulahti)
VSP, PN1, SA, SERTI Abd Al Jabbar Soetsomsokker (Joanna Sjövall, Koivulahti)


27.5.2017 Harjavalta ryhmänäyttely 1&2/10 (1+1)

Tuomari: Antoan Hlebarov
ROP Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall, Koivulahti)
VSP, SERTI Abd Al Jabbar Soetsomsokker (Joanna Sjövall, Koivulahti)


Kotkan pentunäyttely 14.5.2017

Tuomari: Jussi Liimatainen
ROP Tabani Schuru-esch- Schams (Maria Alén)


Kotkan pentunäyttely 13.5.2017

Tuomari: Matti Luoso
RYP2, ROP Tabani Schuru-esch- Schams (Maria Alén)


Koiravarkaus 13.5.2017 (1+0)

Tuomari: Doris Getzinger
ROP, PU1, SA Bijou Unique Albaric (Rea Kaikkonen, Joensuu)


Tampere KV 7.5.2017 (0+3)

Tuomari: Harri Lehkonen
ROP, PN1, ERI1, SA, CACIB Isis El Neliapilan De La Bérondière (Arja Kettunen, Maija Pakarinen)
PN2, ERI2, SA, VaraCACIB Jaiyana Al Moussida De La Bérondière (Annikki Mansikka, Kari Nuutinen)
JUN ERI1 Ward al Yasmeen Aretha (Satu Eloranta)


Imatra KV 16.4.2017 (1+1)

Tuomari: Tuula Savolainen
ROP, SERTI, PN1, SA, CACIB Qalb Elassad Ayda (Liina Niemelä)
VSP, SERTI, PU1, CACIB Osiris Schuru-esch-Schams (Sari Nurkka)


Vaasa KV 8.4.2017 (1+1)

Tuomari: Säde Hohteri
ROP, VAL-ERI, PU1, SA, CACIB  Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall, Koivulahti)
VSP, JUK-ERI, PN1, SA, SERTI Abd Al Jabbar Soetsomsokker (Joanna Sjövall, Koivulahti)


Lahti KV 25.3.2017 (1+2)

Tuomari: Eeva Resko
ROP, VAL-ERI, PN1, SA, CACIB Isis Neliapilan De La Bérondière (Arja Kettunen, Helsinki)VSP, VAL-ERI, PU1, SA, CACIB Hakeem El Djebel De La Bérondière (Ulla Mäkinen, Helsinki)
VAK2, PN2, SA, VaraCACIB Jaiyana Al Moussida De La Bérondière (Annikki Mansikka, Kari Nuutinen)


Turku Top Dog Show 21.- 22.1.2017 (2+1)

Tuomari: Ingela Kyrklund
ROP, ERI1, PU1, SA, CACIB  Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall, Koivulahti)
ERI1 Osiris Schuru-esch-Schams (Sari Nurkka)
VSP, ERI1, PN1, SA Ileanis Ryma De La Bérondière (Anja & Juha Säe, Hyvinkää)


Kajaanin Tamminäyttely 14.-15.1.2017 (0+1)

Tuomari: Tapio Eerola
ROP, ERI1, PN1, SA, CACIB Inara Sabiih Al Sahra (Tiina Laakkonen, Vuonislahti & Susanna Kultalahti, Tuusula)