Näyttelytulokset Sloughi 2018

19.8.2018 Heinola KR 

Tuomari: Frédéric Maison


18.8.2018 Kouvola KR 

Tuomari: Pirjo Aaltonen


11.8.2018 Raisio KR (1+0)

Tuomari: Outi Piisi-Putta

JunERI1 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)


5.8.2018 Kuopio KV (2+1)

Tuomari: Markku Kipinä

ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 Bijou Unique Buttercup (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)
VSP, PU1, CACIB, SA ValERi1 Qalb Elassad Anuk (Hanna Kerosvo, Paloinen)

Urokset
NuoERI1 Alwaahid Chafi (Niina Salonpää, Kokkola)


4.8.2018 Kuopio NORD (2+1kpl)

Tuomari: Kari Salminen

ROP, PU1, NordSERT, SA ValERi1 Qalb Elassad Anuk (Hanna Kerosvo, Paloinen)
VSP, PN1, NordSERT, SERT, SA, JunERI1 Bijou Unique Buttercup (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)

Urokset
PU2, Vara-NordSERT, SERT, SA, JunERI1 Alwaahid Chafi (Niina Salonpää, Kokkola)


3.8.2018 Kuopio KR (3+2)

Tuomari: Petru Muntean

ROP, PN1, SERT, SA JunERI1 Bijou Unique Bianca (Taneli Saaristo, Pertteli)

Urokset
JunERI1 Bijou Unique Bamse (Taneli Saaristo, Pertteli)
ValEH1 Qalb Elassad Anuk (Hanna Kerosvo, Paloinen)
JunERI2 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen, Joensuu)

Nartut
NuoEH1 Qalb Elassad Badar el Budur (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)


28.7.2018 Mikkeli KV (1+0)

Tuomari: Iren Naarits

NuoERI1 Alwaahid Chalil (Melina Laine, Kotka)


22.7.2018 Helsinki KR (2+2)

Tuomari: Jetta Tschokkinen

ROP, PN1, SERT, SA NuoERI1 Quetshadee Rhaegal (Tiia Kaitala)
VSP, PU1, SERT, SA, NuoERI1 Quetshadee Scatha (Tiia Kaitala)

Urokset
PU2, VaraSERT, SA, AvoERI1 C’gadir Bohemia Genao 

Nartut
PN2, VaraSERT, SA, AvoERI1 Qalb Elassad Aulia (Nora Chaouki)


22.7.2018 Kemi KV (3+0)

Tuomari: Gunnar Nymann

ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall, Koivulahti)
PU2, VaraCACIB, SA, ValERI2 Bijou Unique Abaric (Rea Kaikkonen, Joensuu)
JunEH1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen, Joensuu)


21.7.2018 Ylivieska KV (2+0)

Tuomari: Jean-Jacques Dubas

ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall, Koivulahti)
PU2, SERT, SA, JunERI1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen, Joensuu)


14.7.2018 Kartano Weekend 2018, Helsinki (1+1)

Tuomari: Jussi Liimatainen

ROP, PU1, SERT SA, JunERI1 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)
ROP VET, VetERI1 Briljantti Nuri Al Baida (Tarja Matikainen, Järvenpää)

kartano.jpgROP Alwaahid Cirocco


14.7.2018 Mäntsälä KR (0+1)

Tuomari: Unto Timonen

ROP, PN1, SA, ValERI1 Isis El Neliapilan De La Bérondière (Arja Kettunen, Hyvinkää & Maija Pakarinen, Vantaa)


8.7.2018 Rusko RN (4+7)

Tuomari: Andre Van Den Broek

ROP, PN1, SERT, SA, NuoERI1 Bijou Unique Buttercup (Tiina Laakkonen, Vuonijärvi)
VSP, PU1, SA, ValERI1 Al Suwiid Cadi (Satu Lukkarila, Kokkola)

Urokset
JunERI1 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)
JunEH2 Bijou Unique Bamse ((Maiju Hoskonen & Taneli Saaristo, Pertteli)
NuoH Quetshadee Glaedr (Sara Grundsten, Piikkiö)

Nartut
ValERI1 Bijou Unique Adèle (Susanna Kultalahti, Tuusula)
VET ROP, VetERI1 Alwaahid Alzana (Susanna Kultalahti, Tuusula)
JunERI2 Bijou Unique Bianca (Maiju Hoskonen & Taneli Saaristo, Pertteli)
JunERI3 Bijou Unique Blossom (Tiina Laakkonen, Vuonijärvi)
NuoEH1 Qalb Elassad Badar El Budur (Tiina Laakkonen, Vuonijärvi)
JunEH4 Alwaahid Cyra (Jaana Slamela, Espoo)

cadiVSP Al Suwiid Cadi & ROP Bijou Unique Buttercup


7.7.2018 Oulu KV (0+1)

Tuomari: Klaus Strack

ROP, PN1, CACIB, SERT, SA, NuoERI1 Quetshadee Saphira (Heidi Koivula)


7.7.2018 Suomen Vinttikoiraliiton pääerikoisnäyttely & SLAZAryn erikoisnäyttely, Rusko (7+12)

Tuomari: Joachim Bartusch

ROP, PU1, SERT, SA, JunERI1, ROP juniori Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)
VSP, PN1, SERT, SA, ValERI1 Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén, Tuusula)

Urokset
PU2, VaraSERT, SA, JunERI2 Bijou Unique Bamse (Maiju Hoskonen & Taneli Saaristo, Pertteli)
PU3, SA, ValERI1 Al Suwiid Cadi (Satu Lukkarila, Kokkola)
PU4, SA, NuoERI1 Qalb Elassad Burj El Eaqarb (Pentti Pietiläinen, Klaukkala)
ValERI2 Bijou Unique Antoine (Pentti Pietiläinen & Susanna Kultalahti)
JunERI3 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen, Joensuu)
NuoEH2 Quetshadee Glaedr (Sara Grundsten, Piikkiö)

Nartut
PN2, VaraSERT, SA, JunERI1 Alwaahid Cyra (Jaana Salmela, Espoo)
PN3, SA, JunERI2 Bijou Unique Bianca (Maiju Hoskonen & Taneli Saaristo, Pertteli)
PN4, SA AvoERI1 Qalb Elassad Aulia (Nora Chaouki, Helsinki)
SA, NuoERI1 Qalb Elassad Badar El Budur (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)
VET ROP, SA VetERI1 Alwaahid Alzana (Susanna Kultalahti, Tuusula)
SA, NuoERI2 Qalb Elassad Bohour El Sheer (Mia Laitinen)
SA, ValERI2 Isis El Neliapilan De La Bérondière (Arja Kettunen, Hyvinkää & Maija Pakarinen, Vantaa)
ERI, JunERI3 Bijou Unique Buttercup (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)
SA, ValERI3 Bijou Unique Adele (Susanna Kultalahti, Tuusula)
JunERI4 Bijou Unique Blossom (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)
JunERI Bijou Unique Bubbles (Mia Laitinen)

Kasvattaja
Bijou Unique 1KP
Qalb Elassad 2KP

Jälkeläisluokka
Bijou Unique Antoine BIS3, 1KP

DSC_9149

VSP Tabani Schuru-Esch-Schams & ROP, ROP juniori Alwaahid Cirocco


1.7.2018 Koillis-Sawo Show RN 9 & 3/10, Tuusniemi

Tuomari: Jo Schepers
ROP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen, Joensuu)


1.7.2018 Hau-Hau Summer Show, Karjaa (4+2)

Tuomari: Branislav Rajic
ROP, PU1, SERTI, SA, NuoERI1 Quetshadee Glaedr (Sara Grundsten, Piikkiö)
VSP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 Bijou Unique Bianca (Maiju Hoskonen & Taneli Saaristo, Pertteli)

Urokset
PU2, VaraSERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)
JunERI2 Bijou Unique Bamse (Maiju Hoskonen & Taneli Saaristo, Pertteli)
AvoEH1 Qalb Elassad Besaat El Rieh (Hilja & Janne Hukkavaara, Nummela)

Nartut
PN2, VaraSERTI, SA, NuoERI1 Quetshadee Rhaegal (Tiia Kaitala, Nurmijärvi)


17.6.2018 Kotka NORD (2+1)

Tuomari: Pekka Teini
ROP, PN1, NordSERTI, SA, ValERI1 Isis El Neliapilan De La Bérondière (Arja Kettunen, Hyvinkää & Maija Pakarinen, Vantaa)
VSP, PU1, NordSERTI, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)

Urokset
PU2, VaraNordSERTI, VaraSERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chalil (Melina Laine, Kotka)


10.6.2018 Forssa KR (1kpl)

Tuomari: Kimmo Mustonen
ROP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)


9.6.2018 Miljoonakoira, Tuuri KR (2+1)

Tuomari: Marianne Holm
ROP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chafira (Paula Puttonen, Keuruu)
VSP, PU1, SA, ValERI1 Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjövall, Koivulahti)

Urokset
PU2, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chafi (Niina Salonpää, Kokkola)


3.6.2018 Mänttä-Vilppula KR (0+1)

Tuomari: Outi Piisi-Putta
ROP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chafira (PaulaPuttonen, Keuruu)

ilo


27.5.2018 Joensuu KR (3+2)

Tuomari: José Homem De Mello
ROP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen, Joensuu)
VSP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 Bijou Unique Blossom (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)

Urokset
PU2, SA, ValERI1 Qalb Elassad Anuk (Hanna Kerosvuo, Paloinen)
ValERI2 Bijou Unique Albaric (Rea Kaikkonen, Joensuu)

Nartut
PN2, VaraSERTI, SA, NuoERI1 Qalb Elassad Badar El Budur (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)

nasir.jpgROP Alwaahid Chalifa & VSP Bijou Unique Blossom


26.5.2018 Joensuu KV (4+3)

Tuomari: Ferdinando Asnaghi
ROP, PN1, CACIB, SERTI, SA, NuoERI1 Qalb Elassad Badar El Budur (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)
VSP, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen, Joensuu)

Urokset
AvoEH1 Qalb Elassad Aisar 
PU2, CACIB, SA, ValERI1 Bijou Unique Albaric (Rea Kaikkonen, Joensuu)
ValERI2 Qalb Elassad Anuk (Hanna Kerosvuo, Paloinen)

Nartut
PN2, VaraSERTI, SA, JunERI2 Bijou Unique Buttercup (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)
PN3, VaraCACIB, SA, AvoERI1 Qalb Elassad Aulia (Nora Chaouki, Helsinki)

Kasvattaja
ROP, KP Qalb Elassad (Pia Chaouki, Helsinki)


26.5.2018 Vaasa RN 5/6 & 8/10 (2+0)

Tuomari: Juha Palosaari
ROP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chafi (Niina Salonpää)

Urokset
PU2, SA, ValERI1 SELRES_5c60e87c-b4b5-456f-971b-695ff5330280Jassem El Khamis De La BérondièreSELRES_5c60e87c-b4b5-456f-971b-695ff5330280 (Joanna Sjovall, Koivulahti)

lateROP Alwaahid Chafi


20.5.2018 Hamina NORD (4+1)

Tuomari: Pietro Bottagisio
ROP, PU1, NordSERTI, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chalil (Melina Laine, Kotka)
VSP, PN1, NordSERTI, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Cyra ( Jaana Salmela, Espoo)

Urokset
JunERI2 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)
JunEH3 Naseer El Salem De La Bérondière (Ulla Mäkinen, Helsinki)
KäyEH1 Hakeem El Djebel De La Bérondière (Ulla Mäkinen, Helsinki

HAMINA

ROP Alwaahid Chalil & VSP Alwaahid Cyra


19.5.2018 Royal Canin Show, Helsinki (4+2)

Tuomari: Inga Siil
ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Philon Schuru-Esch-Schams (Sonja Luola, Mäntsälä)

Urokset
PU2, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chalil (Melina Laine, Kotka)
JunERI2 Quetshadee Glaedr (Sara Grundsten)
JunEH3 Nima El Zahir De La Bérondière (Teija Seeste, Klaukkala)

Nartut
Poissa Tabani Schuru-Esch-Schams
Poissa Ward Al Yasmeen ArethaFILOROP Philonn Schuru-Esch-Schams


12.5.2018 Mikkeli RN 5/10 & 6/8 (2+2)

Tuomari: Säde Hohteri
ROP, PU1, SERTI, SA, Quetshadee Rhaegal (Tiia Kaitala, Nurmijärvi)
VSP, PN1, SERTI, SA Quetshadee Scatha (Tiia Kaitala, Nurmijärvi)

Urokset
JunEH1 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)

Nartut
JunEH Qalb Elassad Badar El Budur (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)


12.5.2018 Järvenpää KR (1+2)

Tuomari: Jarmo Vuorinen

ROP, PN1, SERTI, SA, NuoERI1 Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén, Tuusula)
VSP, PU1, SA, ValERI1 Philon Schuru-Esch-Schams (Sonja Luola, Mäntsälä)

Nartut
VetROP, VetERI1 Briljantti Nuri Al Baida (Tarja Matikainen, Järvenpää)

nirppuROP Tabani Schuru-Esch-Schams & VSP Philon Schuru-Esch-Schams


6.5.2018 Tampere KV (2+1)

Tuomari: Gerard Cox
ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Philon Schuru-Esch-Schams (Sonja Luola, Mäntsälä)
VSP, PN1, CACIB, SERTI, SA, AvoERI1 >MVA Ward Al Yasmeen Aretha (Satu & Petri Eloranta, Mäntsälä)

Urokset
PU2, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)


5.5.2018 Tampere Nord (2+1)

Tuomari: Maija Lehtonen
ROP, PN1, NordSERTI, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chafira (Paula Puttonen, Keuruu)
VSP, PU1, NordSERTI, SA, ValERI1 Philon Schuru-Esch-Schams (Sonja Luola, Mäntsälä)

Urokset
NuoEH1 Qalb Elassad Besaat El Rieh (Hilja & Janne Hukkavaara, Nummela)


1.5.2018 Lahti FCI 1/3 & 9/10 (4+1)

Tuomari: Unto Timonen
ROP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chafira (PaulaPuttonen, Keuruu)

Urokset
JunERI1 Naseer El Salem De La Bérondière (Ulla Mäkinen, Helsinki)
JunERI2 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)
JunEH3  Alwaahid Chalil (Melina Laine, Kotka)
Poissa Quetshadee Scatha


14.-15.4.2018 Vaasa KV (1+1)

Tuomari: Eva Nielsen
Urokset
NUOEri1 Qalb Elassad Belial Anig Qus Qazah (Joanna Sjövall, Koivulahti)

Nartut
NuoEH1 Abd Al Jabbar Soetsomsokker (Joanna Sjövall, Koivulahti)


7.4.2018 Kajaani RN 2/10 & 4/6

Tuomari: Markku Kipinä
Urokset
JunEH Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen, Joensuu)

Nartut
JunEH Qalb Elassad Badar El Budur (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)


31.3.2018 Saimaa Easter Dog Show, Imatra KV (4+2)

Tuomari: Anca Giura
RYP2, ROP, PN1, CACIB, SERTI, SA, NuoERI1 Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén, Tuusula)
VSP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen, Joensuu)

Urokset
PU3, VaraSERTI, SA, JunERI2 Alwaahid Chalil (Melina Laine, Kotka)
PU4, VaraCACIB, SA, NuoERI1 Qalb Elassad Belial Anig Qus Qazah (Joanna Sjövall, Koivulahti)
PU2, CACIB, SA, ValERI1 Bijou Unique Albaric (Rea Kaikkonen, Joensuu)

Nartut
PN2, VaraSERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chafira (PaulaPuttonen, Keuruu)


30.3.2018 Saimaa Easter Dog Show, Imatra KR (4+3)

Tuomari: György Tesics
ROP, PN1, SERTI, SA, NuoERI1 Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén, Tuusula)
VSP, PU1, SA, ValERI1 Jassem El Khamis De La Bérondière (Joanna Sjovall, Koivulahti)

Urokset
PU2, SERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chalil (Melina Laine, Kotka)
PU3, VaraSERTI, SA, JunERI2 Alwaahid Chalifa (Rea Kaikkonen, Joensuu)
NuoEH1 Qalb Elassad Belial Anig Qus Qazah (Joanna Sjövall, Koivulahti)

Nartut
PN2, VaraSERTI, SA, JunERI1 Alwaahid Chafira (PaulaPuttonen, Keuruu)
JunEH2 Qalb Elassad Badar El Budur (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)


25.3.2018 Lahden KV koiranäyttely (6+3)

Tuomari: Jarmo Vuorinen
ROP, PN1, CACIB, SERTI, SA, NuoERI1 Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alén, Tuusula)
VSP, PU1, CACIB,  SA, ValERI1 Philon Schuru-Esch-Schams (Sonja Luola, Mäntsälä)

Urokset
JunERI1 Nima El Zahir De La Bérondière (Teija Seeste, Klaukkala)
JunERI2 Alwaahid Chalil (Melina Laine, Kotka)
JunEH3 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)
JunEH4 Naseer El Salem De La Bérondière (Ulla Mäkinen, Helsinki)
Poissa Alwaahid Chalifa

Nartut
JunERI2, PN2, VaraSERTI, SA Alwaahid Chafira (PaulaPuttonen, Keuruu)
NuoEH2 Qalb Elassad Bayda El Hayaat (Hilja & Janne Hukkavaara, Nummela)


17.2.2018 Lahden pentunäyttely (2+2)

Tuomari: Saija Juutilainen
ROP, KP Bijou Unique Bamse (Maiju Hoskonen & Taneli Saaristo, Pertteli)
VSP, KP Bijou Unique Blossom (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)

Urokset
2. Bijou Unique Baloo (Kaisa Määttä, Hämeenlinna)

Nartut
2. Bijou Unique Buttercup (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)

Kasvattajaluokka
KP Bijou Unique (Susanna Kultalahti, Tuusula)


20.1.2018 Turku Winter Dog Show (5+3)

Tuomari: Theo Leenen
ROP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 Qalb Elassad Besaat El Rieh (Hilja & Janne Hukkavaara, Nummela)
VSP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 Tabani Schuru-Esch-Schams (Maria Alen, Tuusula)

Urokset
PU2, VaraSRTI, SA, JunERI2 Alwaahid Cirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)
JunEH3 Quetshadee Scatha
JunEH4 Qalb Elassad Belial Anig Qus Qazah (Joanna Sjövall, Koivulahti)
Poissa Quetshadee Glaedr

Nartut
JunERI2 Quetshadee Rhaegal 
NuoEH1 Abd Al Jabbar Soetsomsokker (Joanna Sjövall, Koivulahti)


14.1.2018 Helsingin pentunäyttely (1+0)

Tuomari: Matti Luoso
RYP2, ROP, KP Alwaahid Chirocco (Sari Vaihemäki, Tuusula)


13.-14.1.2018 Kajaani KV (0+1)

Tuomari: Kirsi Tevalin
Nartut
JunERI1 Qalb Elassad Badar El Budur (Tiina Laakkonen, Vuonisjärvi)