Näyttelytulokset Azawakh 2022

NÄYTTELYTULOSARKISTO 2015-2021

Jos tulospalvelumme on liian hidas, klikkaa tästä ja katso itse.

KV= Kansainvälinen näyttely
NORD= Pohjoismainen näyttely
KR= Kaikkien rotujen näyttely
E= Erikoisnäyttely
RY= Ryhmänäyttely
PN= Pentunäyttely

24.9.2022 Eckerö KV
Tuomari: Brett Hamilton

RYP4, ROP, PN1, MVA, CACIB, SA, VAlERI1 TAHULET ED TARHA ALVA AANOOR (Ruotsi)
VSP, PU1, CACIB, SERTI, SA, AvoERI1 AGG AMAIAS IFOGHAS (Ruotsi)


24.9.2022 Riihimäki KR
Tuomari: Teija Salmi-Aalto

ROP, PU1, SA, ValERI1 INGENUE IDANSE BALTHAZAR (Michaela Ståhlberg)
VSP, PN1, MVA, SERTI, SA, AvoERI1 INSOLENS FORTUNA

Urokset
PU2, MVA, SERTI, SA, AvoERI1 INSOLENS FESTIVUS

Nartut
AvoERI2 INGENUE IDANSE FARYAL


3.9.2022 Helsinki NORD
Tuomari: Teija Salmi-Aalto

ROP, PN1, NordSERTI, SA, AvoERI1 INGENUE IDANSE FATIMA (Michaela Ståhlberg)
VSP, PU1, JunROP, NordSERTI, SERTI, JunSERTI, SA, JunERI1 CHIC CHOIX ZAHEL ALAZZANE AMAJAR (Susanna Gerkman-Hiltunen)


3.9.2022 Oulu RN 
Tuomari: Markku Kipinä

ROP, PN1, SA, ValERI1 IMIDIWAN ADIA (Teija Haipola-Väänänen)

Urokset
NuoERI1 ALPSTAR HERERO (Eve Kukkohovi)


21.8.2022 Heinola KR
Tuomari: Leif Lehmann Jörgensen

ROP, PU1, SA, ValERI1 INGENUE IDANSE BALTHAZAR (Michaela Ståhlberg)


20.8.2022 Kouvola KR
Tuomari: Anita Al-Bachy

ROP, PN1, SA, AvoERI1 INGENUE IDANSE FATIMA (Michaela Ståhlberg)


13.8.2022 Nokia RN
Tuomari: Tuire Okkola

ROP, PN1, SA, ValERI1 JAPEJUKAN AZ’ AH IMAHN (Sari Sorvo)


13.8.2022 Turku KR
Tuomari: Per Lundström

RYP4, ROP, PU1, SA, ValERI1 INGENUE IDANSE BALTHAZAR (Michaela Ståhlberg)
VSP, PN1, MVA, SERTI, SA, AvoERI1 INGENUE IDANSE FATIMA (Michaela Ståhlberg)


7.8.2022, Kuopio KV
Tuomari: Lesley Chalmers

RYP3, ROP, PN1, CACIB, SA, NuoERI1 SOMDÉ OF SILVERDALE (Crista Mäkelä)


6.8.2022 Kuopio NORD
Tuomari: Hannele Jokisilta

ROP, PN1, NordSERTI, SERTI, SA, NuoERI1 SOMDÉ OF SILVERDALE (Crista Mäkelä)


24.7.2022 Kalajoki KV
Tuomari: Leila Kärkäs

ROP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 AULAD AL SAHRA’S D’SAKINA (Outi Lehtonen)

Nartut
PN2, VaraCACIB, SA, ValERI2 JAPEJUKAN AZ’ ALITALIA (Crista Mäkelä)


23.7.2022 Kalajoki NORD
Tuomari: Miro Zlojutro

RYP4, ROP, PN1, NordSERTI, SA, ValERI1 AULAD AL SAHRA’S D’SAKINA (Outi Lehtonen)

Nertut
PN2, VaraNordSERTI, SA, ValERI2 INGENUE IDANSE BAR RAFAELI (Seija Hänninen)


17.7.2022 Lahti PN
Tuomari: Erika Häkkinen

RYP1, ROP, KP, PEK1 CHIC CHOIX ZAHEL ALAZZANE AMAJAR (Susanna Gerkman-Hiltunen)


16.7.2022 Tampere PN
Tuomari: Tarmo Wallin

RYP1, ROP, KP, PEK1 CHIC CHOIX ZAHEL ALAZZANE AMAJAR (Susanna Gerkman-Hiltunen)


9.7.2022 Helsinki SVKL E, SLAZA ry E
Tuomari: Daniel Foran

ROP, PN1, SA, NuoERI1 INSOLENS FORTUNA
VSP, PU1, SA, ValERI1 MOUSS-DIOUF DE LA ROUTE JACQUES COEUR
PenROP, KP, PEK1 CHIC CHOIX ZAHEL ALAZZANE AMAJAR (Susanna Gerkman-Hiltunen)

Urokset:
PU2, SA, NuoERI1 INSOLENS FESTIVUS

Nartut:
PN2, SA, NuoERI2 INGENUE IDANSE FATIMA (Michaela Ståhlberg)
PN3, SA, ValERI1 AULAD AL SAHRA’S D’SAKINA (Outi Lehtonen)
AvoERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)


3.7.2022 Pöytyä RN
Tuomari: Bart Scheerens

RYP4, ROP, SA, ValERI1 SWALA’S SIGNATURE (Riikka-Maria Nieminen)


2.7.2022 Oulu KV
Tuomari: Jarmo Vuorinen

ROP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 JAPEJUKAN AZ’ ANNUKKA


18.6.2022 Lappeenranta KR
Tuomari: Outi Piisi-Putta

BIS1, RYP1, ROP, PN1, SA, NuoERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)


18.6.2022 Kotka KV
Tuomari: Harto Stockmari

ROP, PN1, CACIB, SA, NuoERI1 INGENUE IDANSE FATIMA (Michaela Ståhlberg)
PN4, JunROP, SA, HIDDEKEL RUQAYA (Sanna Kolehmainen, Jonna Kristiina Koskimäki)

Urokset
Nuo-H ALPSTAR HADZABET (Mari Puttonen)
Nuo-H ALPSTAR OVAMBO

Nartut
PN2, VaraCACIB, SA, ValERI1 JAPEJUKAN AZ’ ANNUKKA
PN3, SA, ValERI2 INGENUE IDANSE BURKINI (Sanna Kolehmainen)


11.6.2022 Alavus KR
Tuomari: Elisa Honkala

ROP, PN1, JunROP, SA, JunERI1 HIDDEKEL RUQAYA (Sanna Kolehmainen, Jonna Kristiina Koskimäki)


11.6.2022 Hämeenlinna KR
Tuomari: Mari Pajaskoski

ROP, PN1, SA, NuoERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)

Nartut
PN2, SA, ValERI1 INGENUE IDANSE BURKINI (Sanna Kolehmainen)


11.6.2022 Pöytyä RN
Tuomari: Vesa Lehtonen

ROP, PN1, SA, ValERI1 SWALA’S SIGNATURE (Riikka-Maria Nieminen)


4.6.2022 Ylöjärvi KR
Tuomari: Säde Hohteri

ROP, PU1, SA, ValERI1  MOUSS-DIOUF DE LA ROUTE JACQUES COEUR
VSP, PN1, SA, ValERI1 INGENUE IDANSE BURKINI (Sanna Kolehmainen)


26.5.2022 Kangasniemi KR
Tuomari: Kirsi Tevalin

ROP, PU1, SA, NuoERI1 ALPSTAR HADZABET (Mari Puttonen)

Urokset
NuoEH2 ALPSTAR HERERO


26.5.2022 Turku RN
Tuomari: Marja Salminen

JunMVA, ROP, PN1, JunROP, JunSERTI, SA, JunERI1 HIDDEKEL RUQAYA (Sanna Kolehmainen, Jonna Kristiina Koskimäki)

Nartut:
PN2, SA, ValERI1 ALPSTAR KIKUJU (Sanna Kolehmainen, Jonna Kristiina Koskimäki)


22.5.2022 Helsinki PN
Tuomari: Tuula Savolainen

ROP, KP CHIC CHOIX ZAHEL ALAZZANE AMAJAR


21.5.2022 Mynämäki KR
Tuomari: Iris Urschitz

ROP, PN1, JunROP, SERTI, JunSERTI, SA, JunERI1 HIDDEKEL RUQAYA (Sanna Kolehmainen, Jonna Kristiina Koskimäki)

Nartut
PN2, SA, ValERI1 ALPSTAR KIKUJU (Sanna Kolehmainen, Jonna Kristiina Koskimäki)
PN3, VaraSERTI, SA TRAKU ALMAS ALAVI


14.5.2022 Hamina KR
Tuomari: Tuula Savolainen

RYP-3, ROP, PN1, JunROP, SERTI, JunSERTI, SA, JunERI1 HIDDEKEL RUQAYA (Sanna Kolehmainen, Jonna Kristiina Koskimäki)

Nartut
ValERI1 ALPSTAR KIKUJU (Sanna Kolehmainen, Jonna Kristiina Koskimäki)


14.5.2022 Helsinki KV
Tuomari: Espen Engh

RYP-4, ROP, PN1, CACIB, SA, NuoERI1 INGENUE IDANSE FATIMA (Michaela Ståhlberg)
VSP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 INGENUE IDANSE BALTHAZAR (Michaela Ståhlberg)

Nartut
PN2, VaraCACIB, SA, ValERI1 SWALA’S SIGNATURE (Riikka-Maria Nieminen)


7.5.2022 Oulu NORD
Tuomari: Zlatko Jojkic

ROP, PN1, NordSERTI, SA, ValERI1 CAFIRA KEL ALBUFERA (Hanna Myllymäki)


1.5.2022 Lahti PN
Tuomari: Jarmo Hilpinen

ROP, KP CHIC CHOIX ZAHEL ALAZZANE AMAJAR


1.5.2022 Tampere KV
Tuomari: Arne Foss

ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 INGENUE IDANSE BALTHAZAR (Michaela Ståhlberg)
VSP, PN1, CACIB, SERTI, SA, NuoERI1 INGENUE IDANSE FATIMA (Michaela Ståhlberg)

Urokset
PU2, VaraCACIB, SA, NuoERI1 ALPSTAR HADZABET (Mari Puttonen)
NuoEH2 ALPSTAR HERERO

Nartut
PN2, VaraCACIB, SA, ValERI1 SWALA’S SIGNATURE (Riikka-Maria Nieminen)


30.4.2022 Tampere NORD
Tuomari: Outi Piisi-Putta

RYP3, ROP, PN1, NordSERTI, SA, NuoEri1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)
VSP, PU1, NordSERTI, SA, NuoEri1 ALPSTAR HADZABET (Mari Puttonen)

Urokset
PU2, Nord VaraSERTI, SA, NuoERi2 INSOLENS FESTIVUS


16.4.2022 Kotka RN
Tuomari: Hilkka Salohalla

ROP, PN1, SA, NuoERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)


10.4.2022 Tornio RN
Tuomari: Marianne Holm Larnemaa

Nartut
AvoHYL BASTIEN’S YESSIE TO NORTH EXOTIC


9.4.2022 Vaasa KV
Tuomari: Jouko Leiviskä

ROP, PN1, CACIB, SERI, SA, AvoERI1 ALPSTAR KIKUJU (S.Kolehmainen, J.Koskimäki)
JunROP, PN2, JunSERTI, SA, JunERI1 REHAN DU HARAS DE CROUZ (Outi Lehtonen)


2.4.2022 Kajaani KV
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

ROP, PN1, CACIB, SA, NuoEri1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)
VSP, PU1, CACIB, SA, NuoEri1 INSOLENS FESTIVUS

JunROP, PN2, SERTI, JunSERTI, SA, JunERI1 REHAN DU HARAS DE CROUZ (Outi Lehtonen)


27.3.2022 Lahti KV
Tuomari: Yves-Emmanuel Vilanova, Ranska

ROP, PN1, CACIB, SA, NuoERI1 INSOLENS FORTUNA

JunROP, PN2, SERTI, JunSERTI, SA, JunERI1 REHAN DU HARAS DE CROUZ (Outi Lehtonen)

Urokset
NuoERI1 ALPSTAR HERERO

Nartut
PN3, VaraCACIB, SA, ValERI1 INGENUE IDANSE BURKINI (Sanna Kolehmainen)
PN4, VaraSERTI, SA, NuoERI2 INGENUE IDANSE FARYAL
SA, ValERI2 INGENUE IDANSE BAR RAFAELI (Seija Hänninen)