Näyttelytulokset Azawakh 2021

NÄYTTELYTULOSARKISTO 2015-2020

Jos tulospalvelumme on liian hidas, klikkaa tästä ja katso itse.
(Huom! Koronatilanteen vuoksi monet kesän näyttelyt on peruttu)

KV= Kansainvälinen näyttely
NORD= Pohjoismainen näyttely
KR= Kaikkien rotujen näyttely
RY= Ryhmänäyttely
PN= Pentunäyttely


24.7.2021, Kalajoki KV (U1+N1)
Tuomari: Elina Haapaniemi

JunEH1 ALPSTAR MATABELE (Sanna Kolehmainen)
JunEVA INGENUE IDANSE FANSAINE (Hannele Vitikka)


18.7.2021, Lieksa RN 1&8/10 (U1+N2)
Tuomari: Matti Luoso

ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)
VSP, PU1, SERT, SA, JunERI1 INSOLENS FESTIVUS
JunEH2 INSOLENS FORTUNA


17.7.2021 Helsinki SLAZA ryn erikoisnäyttely (U8+N11)
Tuomari: Wilfriede Schwerm-Hahne

ROP, PN1, SA, ValERI1 SWALA’S SIGNATURE (Riikka Nieminen)
VSP, PU1, SA, ValERI1 JAPEJUKAN AZ’ AJMAN
ROP pentu, KP SOMDÉ OF SILVERDALE (Crista Mäkelä)

Urokset
PU2, MVA, SERT, SA, AvoERI1 INGENUE IDANSE BALTHAZAR (Michaela Ståhlberg)
PU3, VaraSERT, SA, JunERI1 ALPSTAR HADZABET (Mari Puttonen)
PU4, SA, JunERI2 INSOLENS FESTIVUS
SA, JunERI3 SWALA’S SCAGLION
JunERI4 ALPSTAR OVAMBO
JunEH ALPSTAR AFAR
JunEH INGENUE IDANSE FARNESE (Sanna Kahelin)

Nartut
PN2, SERT, SA, JunERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Kahelin)
PN3, SA, ValERI2 INGENUE IDANSE BURKINI (Sanna Kolehmainen)
PN4, SA, AvoERI1 INGENUE IDANSE BAR RAFAELI (Seija Hänninen)
SA, ValERI3 IMIDIWAN AMIRAH (Sanna Kolehmainen)
SA, ValERI4 AZAMOUR SHANI MASSEAU
ValERI JAPEJUKAN AZ’ ALITALIA (Crista Mäkelä)
SA, JunERI2 INGENUE IDANSE FATIMA (Michaela Ståhlberg)
SA, VaraSERT JunERI3 INGENUE IDANSE FARYAL
JunERI4 INSOLENS FORTUNA


11.7.2021 Oulu NORD (U0+N3)
Tuomari: Marianne Holmli

ROP, PN1, NORD SERT, SA, ValERI1 IMIDIWAN ADIA (Teija Haipola-Väänänen)

Nartut
PN2, NORD VaraSERT, SA, AvoERI1 AULAD AL SAHRA’S D’SAKINA (Outi Lehtonen)
JunERI1 ALPSTAR AMAXHOSA (Taina Huhta)


10.7.2021 Laukaa KR (U1+N2)
Tuomari: Pirjo Aaltonen

ROP, PU1, MVA, SERT, SA, ValERI1 TIGIDIT HOPI
VSP, PN1, MVA, SERT, SA, AvoERI1 INGENUE IDANSE BAR RAFAELI (Seija Hänninen)

Nartut
ROP pentu, KP SOMDÉ OF SILVERDALE (Crista Mäkelä)


10.7.2021 Oulu KV (U0+N3)
Tuomari: Bruno Nodalli

ROP, PN1, MVA, CACIB, SERT, SA, AvoERI1 AULAD AL SAHRA’S D’SAKINA (Outi Lehtonen)

Nartut
AvoERI2 CAFIRA KEL ALBUFERA (Hanna Myllymäki)
JunEH1 ALPSTAR AMAXHOSA (Taina Huhta)


9.7.2021 Oulu RN 3/4 & 9/10 (U0+N1)
Tuomari: Darko Drobnjak

ROP, PN1, MVA, SERT, SA, AvoERI1 CAFIRA KEL ALBUFERA (Hanna Myllymäki)


4.7.2021 Rantasalmi KR (U5+N2)
Tuomari: Harry Tast

ROP ALPSTAR HADZABET (Mari Puttonen)

Urokset
JunERI2 ALPSTAR HERERO
JunERI3 INSOLENS FESTIVUS
JunEH4 ALPSTAR OVAMBO
JunEH ALPSTAR MASAI

Nartut
JunERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)
JunEH2 ALPSTAR SWAZI


3.7.2021 Virolahti RY 1/5&9/10 (U2+N3)
Tuomari: Eeva Resko

ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 Ingenue Idanse Fayola (Jukka Ruotsalainen)

Urokset:
JunERI1 Insolens Festivus
Poissa Alpstar Herero

Nartut:
PN2, SA, ValERI1 Ingenue Idanse Burkini (Sanna Kolehmainen)
PN3, VaraSERT, SA, JunERI2 Insolens Fortuna


12.6.2021 Alavus KR (U2+N7)
Tuomari: Elina Haapaniemi

ROP, PN1, MVA,SERT, SA, AvoERI1 SWALA’S SIGNATURE (Riikka-Maria Nieminen)

ROP pentu, KP INSOLENS FORTUNA
VSP pentu, KP INSOLENS FESTIVUS

Urokset:
JunERI1 INGENUE IDANSE FANSAINE

Nartut:
PN2,VaraSERT, SA, JunERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)
PN3, ValERI1, SA JAPEJUKAN AZ’ ALITALIA (Crista Mäkelä)
KäyEH1 TOMBOUKTOU’S ONYOUMAH (Hanna Myllymäki)
AvoEH2 CAFIRA KEL ALBUFERA (Hanna Myllymäki)
PEK2 SOMDÉ OF SILVERDALE (Crista Mäkelä)