Näyttelytulokset Azawakh 2021

NÄYTTELYTULOSARKISTO 2015-2020

Jos tulospalvelumme on liian hidas, klikkaa tästä ja katso itse.
(Huom! Koronatilanteen vuoksi monet kesän näyttelyt on peruttu)

KV= Kansainvälinen näyttely
NORD= Pohjoismainen näyttely
KR= Kaikkien rotujen näyttely
RY= Ryhmänäyttely
PN= Pentunäyttely

3.10.2021 Vantaa KR (U2+N2)
Tuomari: Kaisa Metteri-Gold

RYP3, ROP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)
VSP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 INSOLENS FESTIVUS

Urokset
PU2, VaraSERTI, JunERI2 SWALA’S SCAGLION

Nartut
PN2, SA, ValERI1 SWALA’S SIGNATURE (Riikka-Maria Nieminen)


2.10.2021 Kotka KR (U1+N2)
Tuomari: Inga Siil

ROP, PN1, SA, ValERI1 SWALA’S SIGNATURE (Riikka-Maria Nieminen)
VSP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 SWALA’S SCAGLION
BIS4-Jun, ROPJun, PN2, SERTI, SA, JunERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)


26.9.2021 Lahti 2&5/10 (U2+N2)
Tuomari: Tuula Savolainen

ROP, PN1, SA, ValERI1 SWALA’S SIGNATURE (Riikka-Maria Nieminen)
VSP, PU1, SERTI, SA JunERI1 SWALA’S SCAGLION

Urokset
JunERI2 ALPSTAR HERERO

Nartut
PN2, VaraSERTI, SA, JunERI1 INGENUE IDANSE FARYAL


19.9.2021 Tampere RN 2&10 (U1+N2)
Tuomari: Maija Lehtonen

ROP, PN1, SA, ValERI1 SWALA’S SIGNATURE (Riikka-Maria Nieminen)
VSP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 SWALA’S SCAGLION

Nartut
JunERI1 INSOLENS FORTUNA


18.9.2021 Hyvinkää KR (U1+N2)
Tuomari: Marianne Holm Larnemaa

ROP, PN1, SA, ValERI1 INGENUE IDANSE BURKINI (Sanna Kolehmainen)

Urokset
JunEH1 ALPSTAR HERERO

Nartut
JunEVA INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)


12.9.2021 Helsinki KV (U2+N2)
Tuomari: Tanya Ahlman-Stocmari

RYP2, ROP, PN1,CACIB, SA, ValERI1 SWALA’S SIGNATURE (Riikka-Maria Nieminen)
VSP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 SWALA’S SCAGLION

Urokset
JunEH2 ALPSTAR HADZABET (Mari Puttonen)

Nartut
PN2, SERTI, SA, JunERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)


11.9.2021 Porvoo KR (U1+N2)
Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen

ROP, PN1, Serti, SA, JunERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)

Urokset
JunERI1 ALPSTAR HADZABET (Mari Puttonen)

Nartut
PN2, SA, ValEri1 INGENUE IDANSE BURKINI (Sanna Kolehmainen)


5.9.2021 Ruovesi RN 1/3&6/10 (U0+N1)
Tuomari: Marjatta Pylvänen-Suorsa

JunERI1 ALPSTAR KIKUJU (Sanna Kolehmainen & Jonna Koskimäki)


5.9.2021 Tuusula RN 3/9&1/10 (U1+N2)
Tuomari: Jenna Leino

ROP, MVA, PN1, SERTI, SA, ValERI1 DOLAPO GINEVER (Michaela Ståhlberg)

Urokset
ValERI1 INGENUE IDANSE BALTHAZAR (Michaela Ståhlberg)


4.9.2021 Harjavalta 1/9&2/10 (U1+N0)
Tuomari: Pekka Teini

JunEVA ALPSTAR HERERO


29.8.2021 Riihimäki KV (U2+N2)
Tuomari: Iren Naarits

ROP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 INGENUE IDANSE BAR RAFAELI (Seija Hänninen)
VSP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 INGENUE IDANSE BALTHAZAR (Michaela Ståhlberg)

Urokset
PU2, SERTI, SA, JunERI1 INSOLENS FESTIVUS

Nartut
PN2, SERTI, SA, JunERI1 INSOLENS FORTUNA


28.8.2021 Riihimäki NORD (U2+N1)
Tuomari: Marie Gadolin

ROP, PN1, NordSERTI, SERTI, SA, JunERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)
VSP, PU1,NordSERTI, SA, ValERI1 INGENUE IDANSE BALTHAZAR (Michaela Ståhlberg)

Urokset
PU2, VaraNordSERTI, SERTI, SA, JunERI1 INSOLENS FESTIVUS


21.8.2021 Kouvola KR (U1+N2)
Tuomari: Perttu Ståhlberg

ROP, PU1, SA, ValERI1 INGENUE IDANSE BALTHAZAR (Michaela Ståhlberg)
VSP, PN1, SERI, SA, JunERI1 INGENUE IDANSE FATIMA (Michaela Ståhlberg)

Nartut
PN2, SA, ValERI2 JAPEJUKAN AZ’ AH IMAHN (Sari Sorvo)


7.8.2021 Espoo KR (U0+N2)
Tuomari: Teija Urpelainen

RYP3, ROP, PN1, SERI, SA, JunERI1 INSOLENS FORTUNA


PN2, VaraSERTI, SA, JunERI2 INGENUE IDANSE FARYAL


7.8.2021 Iisalmi KV (U1+N1)
Tuomari: Markku Mähönen

RYP3, ROP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 INGENUE IDANSE BURKINI (Sanna Kolehmainen)
JunERI1 ALPSTAR OVAMBO


1.8.2021 Mikkeli KV (U4+N3)
Tuomari: Paavo Mattila

ROP, PN1, CACIB, SA INGENUE IDANSE BURKINI (Sanna Kolehmainen)

Urokset
EH1 ALPSTAR HERERO
EH2 ALPSTAR OVAMBO
HYL ALPSTAR HADZABET (Mari Puttonen)
HYL ALPSTAR MASAI

Nartut
poissa ALPSTAR SWAZI
poissa INGENUE IDANSE BAR RAFAELI (Seija Hänninen)


1.8.2021 Hämeenlinna RN 2/10&4/6 (U1+N2)
Tuomari: Marianne Holm-Larnemaa

ROP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)
VSP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 INSOLENS FESTIVUS

poissa INSOLENS FORTUNA


31.7.2021 Kajaani RN 1/3&5/10 (U2+N3)
Tuomari: Jarmo Vuorinen

RYP3, ROP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)
VSP, PU1,SERTI, SA, JunERI1 INSOLENS FESTIVUS

Urokset
PU2, JunERI2 ALPSTAR HADZABET (Mari Puttonen)

Nartut
PN2, SA, ValERI1 IMIDIWAN ADIA (Teija Haipola-Väänänen)
JunERI2 ALPSTAR AMAXHOSA (Taina Huhta)


31.7.2021 Pori KV (U0+N4)
Tuomari: Paula Rekiranta

ROP, PN1, CACIB, SA, AvoERI1 AULAD AL SAHRA’S D’SAKINA (Outi Lehtonen)
PN2, VaraCACIB, SA, AvoERI2 INGENUE IDANSE BAR RAFAELI (Seija Hänninen)
PN3, SERTI, SA, JunERI1 ALPSTAR KIKUJU (Sanna Kolehmainen)
JunEVA ALPSTAR KHOIKHOI


24.7.2021, Kalajoki KV (U1+N1)
Tuomari: Elina Haapaniemi

JunEH1 ALPSTAR MATABELE (Sanna Kolehmainen)
JunEVA INGENUE IDANSE FANSAINE (Hannele Vitikka)


18.7.2021, Lieksa RN 1&8/10 (U1+N2)
Tuomari: Matti Luoso

ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)
VSP, PU1, SERT, SA, JunERI1 INSOLENS FESTIVUS
JunEH2 INSOLENS FORTUNA


17.7.2021 Helsinki SLAZA ryn erikoisnäyttely (U8+N11)
Tuomari: Wilfriede Schwerm-Hahne

ROP, PN1, SA, ValERI1 SWALA’S SIGNATURE (Riikka Nieminen)
VSP, PU1, SA, ValERI1 JAPEJUKAN AZ’ AJMAN
ROP pentu, KP SOMDÉ OF SILVERDALE (Crista Mäkelä)

Urokset
PU2, MVA, SERT, SA, AvoERI1 INGENUE IDANSE BALTHAZAR (Michaela Ståhlberg)
PU3, VaraSERT, SA, JunERI1 ALPSTAR HADZABET (Mari Puttonen)
PU4, SA, JunERI2 INSOLENS FESTIVUS
SA, JunERI3 SWALA’S SCAGLION
JunERI4 ALPSTAR OVAMBO
JunEH ALPSTAR AFAR
JunEH INGENUE IDANSE FARNESE (Sanna Kahelin)

Nartut
PN2, SERT, SA, JunERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Kahelin)
PN3, SA, ValERI2 INGENUE IDANSE BURKINI (Sanna Kolehmainen)
PN4, SA, AvoERI1 INGENUE IDANSE BAR RAFAELI (Seija Hänninen)
SA, ValERI3 IMIDIWAN AMIRAH (Sanna Kolehmainen)
SA, ValERI4 AZAMOUR SHANI MASSEAU
ValERI JAPEJUKAN AZ’ ALITALIA (Crista Mäkelä)
SA, JunERI2 INGENUE IDANSE FATIMA (Michaela Ståhlberg)
SA, VaraSERT JunERI3 INGENUE IDANSE FARYAL
JunERI4 INSOLENS FORTUNA


11.7.2021 Oulu NORD (U0+N3)
Tuomari: Marianne Holmli

ROP, PN1, NORD SERT, SA, ValERI1 IMIDIWAN ADIA (Teija Haipola-Väänänen)

Nartut
PN2, NORD VaraSERT, SA, AvoERI1 AULAD AL SAHRA’S D’SAKINA (Outi Lehtonen)
JunERI1 ALPSTAR AMAXHOSA (Taina Huhta)


10.7.2021 Laukaa KR (U1+N2)
Tuomari: Pirjo Aaltonen

ROP, PU1, MVA, SERT, SA, ValERI1 TIGIDIT HOPI
VSP, PN1, MVA, SERT, SA, AvoERI1 INGENUE IDANSE BAR RAFAELI (Seija Hänninen)

Nartut
ROP pentu, KP SOMDÉ OF SILVERDALE (Crista Mäkelä)


10.7.2021 Oulu KV (U0+N3)
Tuomari: Bruno Nodalli

ROP, PN1, MVA, CACIB, SERT, SA, AvoERI1 AULAD AL SAHRA’S D’SAKINA (Outi Lehtonen)

Nartut
AvoERI2 CAFIRA KEL ALBUFERA (Hanna Myllymäki)
JunEH1 ALPSTAR AMAXHOSA (Taina Huhta)


9.7.2021 Oulu RN 3/4 & 9/10 (U0+N1)
Tuomari: Darko Drobnjak

ROP, PN1, MVA, SERT, SA, AvoERI1 CAFIRA KEL ALBUFERA (Hanna Myllymäki)


4.7.2021 Rantasalmi KR (U5+N2)
Tuomari: Harry Tast

ROP ALPSTAR HADZABET (Mari Puttonen)

Urokset
JunERI2 ALPSTAR HERERO
JunERI3 INSOLENS FESTIVUS
JunEH4 ALPSTAR OVAMBO
JunEH ALPSTAR MASAI

Nartut
JunERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)
JunEH2 ALPSTAR SWAZI


3.7.2021 Virolahti RY 1/5&9/10 (U2+N3)
Tuomari: Eeva Resko

ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 Ingenue Idanse Fayola (Jukka Ruotsalainen)

Urokset:
JunERI1 Insolens Festivus
Poissa Alpstar Herero

Nartut:
PN2, SA, ValERI1 Ingenue Idanse Burkini (Sanna Kolehmainen)
PN3, VaraSERT, SA, JunERI2 Insolens Fortuna


12.6.2021 Alavus KR (U2+N7)
Tuomari: Elina Haapaniemi

ROP, PN1, MVA,SERT, SA, AvoERI1 SWALA’S SIGNATURE (Riikka-Maria Nieminen)

ROP pentu, KP INSOLENS FORTUNA
VSP pentu, KP INSOLENS FESTIVUS

Urokset:
JunERI1 INGENUE IDANSE FANSAINE

Nartut:
PN2,VaraSERT, SA, JunERI1 INGENUE IDANSE FAYOLA (Jukka Ruotsalainen)
PN3, ValERI1, SA JAPEJUKAN AZ’ ALITALIA (Crista Mäkelä)
KäyEH1 TOMBOUKTOU’S ONYOUMAH (Hanna Myllymäki)
AvoEH2 CAFIRA KEL ALBUFERA (Hanna Myllymäki)
PEK2 SOMDÉ OF SILVERDALE (Crista Mäkelä)