Näyttelytulokset Azawakh 2019

8.11.2019, Kansainvälinen näyttely, Helsinki (Voittaja 2018) (13kpl)

Tuomari: Alain Dumortier


7.11.2019 Nord-näyttely, Helsinki (Helsinki Winner 2019) (10 kpl)

Tuomari:  Lotte Jörgensen


10.11.2019 Kansainvälinen näyttely, Jyväskylä (Jyväskylä KV) (2+5)

Tuomari: Leila Kärkäs

ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
VSP, PN1, CACIB, SERT, SA, MVA Mintika de la Dehannaie (Melina Ylinentalo)

Urokset
JunERI1 Ingenue Idanse Balthazar 

Nartut
PN2, vara-CACIB, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
PN3, vara-SERT, SA, JunERI1 Swala’s Signature (Riikka-Maria Nieminen)
JunERI2 Idanse Burkini (Sanna Hämäläinen)
JunH Ingenue Idanse Brie


9.11.2019 Nord-näyttely, Jyväskylä (Jyväskylä NORD) (2+4)

Tuomari: Espen Engh

ROP, PU1, NORD SERT, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
VSP, PN1, SERT, NORD SERT, SA, JunERI1 Swala’s Signature (Riikka-Maria Nieminen)

Urokset
PU2 SERT, NORD vara-SERT, SA, JunERI1 Ingenue Idanse Balthazar 

Nartut
PN2, NORD vara-SERT, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
JunERI2 Ingenue Idanse Burkini (Sanna Hämäläinen)
JunEH3 Ingenue Idanse Brie


26.10.2019 Kansainvälinen näyttely, Seinäjoki (Seinäjoki KV 2019) (1+6)

Tuomari: Hannele Jokisilta

RYP-4, ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 Swala’s Signature (Riikka-Maria Nieminen)
VSP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Imidivan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen)

Nartut
PN2,  CACIB, SA ValERI1 Japejukan Az’ Alitalia(Crista Mäkelä)
PN3, vara-CACIB, vara-SERT, SA,ValERI2 Azamour Shani Masseau 
KäyERI1 Tombouktou’s Onyoumah (Hanna Myllymäki)
JunERI2  Ingenue Idanse Bar Rafaeli 
JunERI3 Chafira Kel Albufera (Hanna Myllymäki)


6.10.2019 Ryhmänäyttely, Hämeenlinna (Hämeenlinna FCI 5 & 10) (1+3)

Tuomari: Maija Lehtonen

RYP-4.  ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 Swala’s Signature (Riikka-Maria Nieminen)

Urokset
JunEH1 Ingenue Idanse Barolo (Sanna Kahelin)

Nartut
JunERI2 Ingenue Idanse Burkini (Sanna Hämäläinen)
AvoEH1 Imidivan Amirah (Outi Hrvoen)


Kansainvälinen näyttely 28.9.2019, Eckerö (Åland Dog Show 2019) (0+2)

Tuomari: Åke Cronander

ROP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Alitalia(Crista Mäkelä)

Nartut
PN2, SERT, VARA-CACIB, SA AvoERI1 Mintika de la Dehannaie (Melina Ylinentalo)


21.9.2019 Ryhmänäyttely, Ylöjärvi (Ylöjärvi RN FCI 2 & 10) (0+1)

Tuomari: Unto Timonen

ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 Ingenue Idanse Burkini (Sanna Hämäläinen)


15.9.2019 Ryhmänäyttely, Muurame (Muurame FCI 2/10 & 3/9) (0+1)

Tuomari: George Kostopoulos

ROP, PN1, SERT, SA, AvoERI1 Imidivan Amirah (Outi Hrvoen)


14.9.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Porvoo (Porvoon koiranäyttely) (0+1)

Tuomari: Irina Poletaeva

ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 Ingenue Idanse Burkini (Sanna Hämäläinen)


7.9.2019 Nord-näyttely, Helsinki (Let’s Go 2019) (1+0)

Tuomari: Thomas Hehir

ROP, PU1, NORD SERT, SA, ValERI1 Nyyrkki du Haras de Crouz  (Anu Roikonen & Timo Merivirta)


1.9.2019 Kansainvälinen näyttely, Riihimäki (Riihimäki KV) (2+2)

Tuomari: Arne Foss

RYP-2, ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
VSP, PN1, CACIB, SA ValERI1 Japejukan Az’ Alitalia(Crista Mäkelä)

Urokset
PU2, SERT, NORD VARA-SERT, SA, JunERI1 Ingenue Idanse Banksy (Michaela Shålberg)

Nartut
PN2, SERT, NORD VARA-SERT, SA, JunEri1 Ingenue Idanse Bar Rafaeli 


31.8.2019 Nord-näyttely, Riihimäki (Riihimäki NORD) (2+1)

Tuomari: Tuire Okkola

BIS-1, RYP-1, ROP, PU1, NORD SERT, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
VSP, PN1, NORD SERT, SA ValERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)

Urokset
PU2, SERT, NORD VARA-SERT, SA, JunERI1 Ingenue Idanse Banksy (Michaela Shålberg)


24.8.2019 Ryhmänäyttely, Harjavalta (Harjavalta RN FCI 1 & 2/10) (0+3)

Tuomari: Elina Haapaniemi

ROP, PN1, SERT, SA,  AvoERI1 Mintika de la Dehannaie (Melina Ylinetalo)

Nartut
JunERI1 Aulad Al Sahra’s D’sakina (Outi Lehtonen)
JunEH2 Ingenue Idanse Bar Rafaeli 


Tuomari: Tim Finney

RYP-4, ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 Swala’s Signature (Riikka-Maria Nieminen)


18.8.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Heinola (Heinola KR) (1+1)

Tuomari: Boris Spoljaric

ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 Ingenue Idanse Burkini (Sanna Hämäläinen)
VSP, PU1, SERT, SA Ingenue Idanse Banksy (Michaela Shålberg)


17.8.2019 Ryhmänäyttely, Kajaani (Kajaani 1/3 & 5/10) (0+2)

Tuomari: Zorica Blomqvit

RYP-2, ROP, PN1, SA, ValERI1  Imidivan Adia (Teija Haipola-Väänänen)

Nartut
JunEH1 Chafira Kel Albufera (Hanna Myllymäki)


17.8.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Kouvola (Kouvola KR) (1+2)

Tuomari: Pietro Bottagisio

RYP-2, ROP, PN1, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo)
VSP, PU1, SERT, SA, JunERI1 Ingenue Idanse Banksy (Michaela Shålberg)

Nartut
PN2, SERT, SA, JunERI1 Ingenue Idanse Burkini (Sanna Hämäläinen)


10.8.2019 Kansainvälinen näyttely, Kotka (Kotkan Ruusu 2019) (1+4)

Tuomari: Tuire Okkola

RYP-2, ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
VSP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)

Nartut
PN2, vara-CACIB, SA Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
PN3, SA, ValERI3 Azamour Najla (Rönhovde Tuija & Rönhovde Claudia)
PN4, SA, ValERI4 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo)


10.8.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Raisio (Elonäyttely 2019 Raisio) (0+1)

Tuomari: Jarmo Vuorinen

ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 Aulad Al Sahra’s D’sakina (Outi Lehtonen)


3.8.2019 Kansainvälinen näyttely, Kuopio (Kuopio KV 2019) (1+3)

Tuomari: Kimmo Mustonen

ROP, PN1, CACIB, SA ValERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)
VSP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Nyyrkki du Haras de Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta)

Nartut
PN2, vara-CACB, SERT, SA, AvoERI1 Imidivan Amirah (Outi Maija Eliisa Hirvonen)

PENNUT
ROP, KP, PEK1 Ingenue Idanse Bar Rafaeli 


27.7.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Espoo (Eukanuba Summer Show 2019 – Espoo KR) (0+1)

Tuomari: Jussi Liimatainen

RYP-3, ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 Swala’s Signature (Riikka-Maria Nieminen)


27.7.2019 Pentunäyttely, Kouvola (Anjalan pentunäyttely) (0+1)

RYP-1, ROP, KP, PEK1 Ingenue Idanse Burkini (Sanna Hämäläinen)


27.7.2019 Kansainvälinen näyttely, Pori (Pori KV) (0+2)

ROP, PN1, SERT, SA, JunERI1 Aulad Al Sahra’s D’sakina (Outi Lehtonen)

Pennut
ROP, KP, PEK1 Ingenue Idanse Bar Rafaeli 


21.7.2019 Pentunäyttely, Espoo (Best Friend pentunäyttely) (0+1)

Tuomai: Hilkka Salohalla

RYP-1, ROP, KP, PEK1 Ingenue Idanse Burkini (Sanna Hämäläinen)


Tuomari: Rudi Brandt

RYP-4, ROP,  PN1, SERT, SA, JunERI1 Swala’s Signature (Riikka-Maria Nieminen)
VSP, PU1, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)

Nartut
PN2, SA ValERI1 Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
PN3, SA, ValERI2 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo)
ValERI3 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)
ValERI4 Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)

Pennut
ROP, KP, PEK1 Ingenue Idanse Brie
KP, PEK2, Aulad Al Sahra’s D’sakina (Outi Lehtonen)
PEK3 Ingenue Idanse Bar Rafaeli 


20.7.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Hyvinkää (Hyvinkää KR) (1+0)

Tuomari: Zorica Blomqvist

ROP, PN1, SERT, SA JunERI1 Swala’s Signature (Riikka-Maria Nieminen)


20.7.2019 Kansainvälinen näyttely, Kalajoki (Kalajoen KV koiranäyttely) (0+2)

Tuomari: C’silla Juhász

ROP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 Imidivan Adia (Teija Haipola-Väänänen)

Nartut
PN2, SERT, SA, JunERI1 Bastien’s Yessie to North Exotic 


14.7.2019 Pentunäyttely, Lahti (Lahden pentunäyttely) (0+1)

Tuomri: Juha Putkonen

RYP-2, ROP, KP, PEK1 Ingenue Idanse Burkini (Sanna Hämäläinen)


14.7.2019 Kansainvälinen näyttely, Oulu (Oulu KV sunnuntai 14.7.) (0+4)

Tuomari: Jasna Matejcic

RYP-4, ROP, CACIB, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)

Nartut
PN2, SERT, SA, JunERI1 Swala’s Signature (Riikka-Maria Nieminen)
JunERI2 Bastien’s Yessie to North Exotic 

Pennut
ROP, KP, PEK1 Ingenue Idanse Bar Rafaeli 


13.7.2019 Nord-näyttely, Oulu (Oulu NORD lauantai 13.7.) (0+4)

Tuomari: Davor Javor

ROP, PN1, SERT, NORD SERT, SA JunERI1 Swalas Signature 

Nartut
AvoEH1 Imidivan Adia (Teija Haipola-Väänänen)
JunEH2 Bastien’s Yessie to North Exotic 

Pennut
ROP, KP, PEK1 Ingenue Idanse Bar Rafaeli


13.7.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Mikkeli (1+1)

Tuomari: Unto Timonen

ROP, PU1, SA, AvoERI1 Nyyrkki du Haras de Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta)

VSP, PN1, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo)


13.7.2019 Pentunäyttely, Mäntsälä (SSaK:n Pentunäyttely) (0+1)

Tuomari: Jarmo Vuorinen

ROP, KP PEK1 Aulad Al Sahra’s D’sakina (Outi Lehtonen)


6.7.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Orivesi (Orivesi KR 2019 Pet N:o1 Show) (0+1)

Tuomari: Janiki Steinbock

ROP, PN1, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)


6.7.2019 Ryhmänäyttely, Tuusniemi (Koillis-Sawo Show FCI 1/2 & 5/10) (1+0)

Tuomari: Mrkku Mähönen

ROP, PU1, SERT, SA, MVA AvoERI1 Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta)


6.7.2019 Nord-näyttely, Tuusula (Tuusula Summer Show) (0+1)

Tuomari: Eeva Resko

ROP, PN1, SERT, NORD SERT, SA JunERI1 Swalas Signature


30.6.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Raasepori (Hau-Hau Summer Show) (1 N pentu)

Tuomari: Harry Tast

ROP, KP, PEK1, Ingenue Idense Burkini (Sanna Hämäläinen)


15.6.2019 Ryhmänäyttely, Kuopio (Kolomen Kimppa – Kuopio osa 5 & osa 6 & 3/10) (1+0)

Tuomari: Maija Mäkinen

ROP, PU1, SERT, SA, NuoERI1, Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta)


Ryhmänäyttely 15.6.2019, Turku (Turku ryhmänäyttely FCI 1/4 & 9/10) (1+1+1 pentu)

Tuomari: Rudi Brandt

ROP, PN1, SERT, SA, NuoERI1 Dolapo Ginever (Michaela Ståhlberg & Mikko Ylitalo)

Urokset
JunERI1 Azamour Totilas  

Pennut
ROP, KP, PEK1 Swalas Signature 


9.6.2019 Pentunäyttely, Helsinki (Ladies Summer Puppy Show – Helsinki) (0+1)

Tuomari: Tuula Plathan

RYP-4, ROP, KP, PPEK1, Ingenue Idense Burkini (Sanna Hämäläinen)


8.6.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Alavus (Miljoonakoira 2019) (0+1)

Tuomari: Teija Salmi-Aalto

ROP, PN1, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)


8.6.2019 Kansainvälinen näyttely, Rovaniemi (Rovaniemi KV) (1+1)

Tuomari: Zsolt Csaba Lokodi

ROP, PN1, CACIB, SERT, SA, MVA, AvoERI1,  Imidivan Adia (Teija HaipolaVänänen)
VSP, PU1, VAVIB, SERT, SA, MVA Tombouktou’s Haruna


19.5.2019 Ryhmänäyttely, Seinäjoki (Seinäjoki RN FCI 2/10 & 4/6) (0+1)

Tuomari: Kmmo Mustonen

ROP, PN1, SA, ValERI Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)


19.5.2019 Ryhmänäyttely, Varkaus (Varkaus RN FCI 2/10 & 3/9)  (1+1)

ROP, PN1, SERT, SA, AvoERI1,  Imidivan Adia (Teija HaipolaVänänen)

VSP, PU1, SERT, SA, NuoERI1, Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta


18.5.2019 Kaikkien rotujen näyttely, Rauma (Rauma Show) (1+1)

Tuomari: Matti Tuominen

RYP-4, ROP, PU1, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)

VSP, PN1, SA, ValERI Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)


11.5.2019 Kansainvälinen näyttely,  Helsinki (Royal Canin Show 2019) (1+3)

Tuomari: Tiina Taulos

ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1, Mous-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)
VSP, PN1, CACIB, SA, ValERI1,  Azamour Najla (Rönhovde Tuija & Rönhovde Claudia)

Nartut
PN2, vara-CACIB, SA, ValERI Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)
JunERI1, Azamour Shani Masseau


11.5.2019 Nord-näyttely, Iisalmi (Iisalmi NORD 2019) (1+1)

Tuomari: Ligita Zage

Urokset
NuoERI1 Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta)

Nartut
AvoERI1 Imidivan Adia (Teija HaipolaVänänen)


5.5.2019 Kansainvälinen näyttel, Tampere (Tampere KV) (3+8)

Tuomari: Cristian Vantu

BIS4, RYP-1, ROP, PU1, CACIB, SA ValERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
VSP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo)

Urokset
PU2, Vara-CACIB, SA, AvoERI1 Hiddegel Gassam (Sissel & Lena Juslin Lena, Espoo)
PU3, SERT, SA NuoERI1 Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta)

Nartut
PN2, Vara-CAIB, SA ValERI2 Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
PN3, SA, ValERI3 Azamour Najla (Rönhovde Tuija & Rönhovde Claudia)
PN4, SA, ValERI4 Azamour Mejulen 
SERT, SA, NuoERI1 Dolapo Ginever (Michaela Ståhlberg & Mikko Ylitalo)
SA, ValERI Japejukan Az’ Amica (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
SA, ValERI Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)
SA, ValERI Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)


Tuomari: Stephen Lloyd

ROP, PN1, NORD SERT, SA, VakERI1 Azamour Najla 
VSP, PU1, NORD SERT, SA AvkERI1 Hiddegel Gassam (Sissel & Lena Juslin Lena, Espoo)

Urokset
PU2, SERT, NORD VaraSERT, NuoERI1 Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta)

Nartut
PN2, NORD VaraSERT, ValERI2 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)
NuoERI1 Dolapo Ginever (Michaela Ståhlberg & Mikko Ylitalo)


27.4.2019 Pentunäyttely, Hämeenlinna (Vappu Puppy 2019) (0+2)

Tuomari: Marianne Holm

BIS-1, RYP-1, ROP, KP, PPEK1 Swala’s Signature 

Nartut
KP, PPEK2, Ingenue Idanse Burkini


27.4.2019 Pentunäyttely, Kiuruvesi (Kiuruveden pentunäyttely) (0+2)

Tuomari: Massimiliano Mannucci

RYP-3, ROP, KP, PPEK1 Ingenue Idanse Rafaeli 

Nartut
PPEK2 Cafira Kel Albufera (Hanna Myllymäki)


20.4.2019, Imatra NORD (Saimaa Easter Dog Show 2019) (0+1)

Tuomari: Heineche Laurent

ROP, PN1, Nord-SERT, ValERI1, SA  Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo)


14.4.2019, Helsinki (Royal Canin Pentunäyttely Helsinki) (3+3)

Tuomari: Helin Tenson

Urokset
ROP, KP, PPEK1,  Ingenue Idanse Balthazar 
KP, PPEK2, Ingenue Idanse Banksy 
PPEK3, Ingenue Idanse 

Nartut
VSP, KP, PPEK1, Ingenue Idanse Brie
KP, PPEK2, Ingenue Idanse Bar Rafaeli
KP, PPEK3, KP, PPEK2, Ingenue Idanse Burkini


13.4.2019, Helsinki (Royal Canin Pentunäyttely Helsinki) (0+1)

RYP-1, ROP, KP, PPEK1 Swala’s Signature 


13.4.2019, Vaasa KV (0+1)

Tuomari: Harry Tast

RYP-3, ROP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)


30.3.2019, Lahti KV (0+1)

Tuomari: Juha Palosaari

ROP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)


23.3.2019, Turku KV (1+3)

Tuomari: Teija Aalto-Salmi

RYP-3, ROP, PU1, CACIB, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
VSP, PN1, CACIB, SA, ValERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä)

Nartut
PN2, Vara-CACIB, SA, ValERi2 Azamour Nur
AvoERI1, Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)

55554516_363591277830262_7395100709164679168_n

Kuva: Jussi Lindholm


3.3.2019, Joensuu (Winter-Karelia 2019 Joensuu NORD) (3+1)

Tuomari: Jarmo Vuorinen

BIS-3, RYP-1, ROP, PU1, NordSERT, SA, VakERI1  Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
VSP, PN1, NordSERT, SERT, MVA, AvoERI1 Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)

Urokset
PU2, SERT, Nord vara-SERT, JunERI1, SA Azamour Totilas 
PU3, Vara-SERT, NUOERI1, SA Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta)


2.3.2019, Joensuu KV (Winter-Karelia 2019 Joensuu KV) (3+1)

Tuomari: Jurate Butkiene

ROP, PU1, SERT, CACIB,  NuoERI1, SA Nyyrikki Du Haras De Crouz (Anu Roikonen & Timo Merivirta)
VSP, PN1,SERT, CACIB, MVA, AvoERI1, SA Traku Anwara Akachi 

Urokset
PU2, vara-SERT, JunERI1, SA Azamour Totilas 
ValEH1 Hiddekel Gassam (Sissel & Lena Juslin Lena, Espoo)


24.2.2019 Nurmes (Nurmes 3/10 & 7/8) (0+1)

Tuomari: Helin Tenson

ROP, PN1, SERT, MVA AvoERI1, SA  Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo)


19.1.2019 Turku KV (Turku Top Dog Show 2019) (3+2)

Tuomari: Attila Czeglédi

ROP, PU1, CACIB, AvoERI1, SA Imidivan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares)
VSP, PN1, CACIB, AvoERI1, SA  Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)

Urokset
PU2, Vara-CACIB, ValERI1, SA Mous-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)
PU3, SERT, MVA, AvoERI2, SA Hiddekel Gassam (Sissel & Lena Juslin Lena, Espoo)

Nartut
PN2, SERT, JunERI1, SA Dolabo Ginever (Michaela Ståhlberg & Mikko Ylitalo)


12.1.2019 Kajaani KV (1+1)

Tuomari: Unto Timonen

ROP, PU1, SERT, CACIB, ValERI1, SA Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur(Tuija & Claudia Rönhovde)
VSP, PN1, SERT, MVA, CACIB, AvoERI1, SA  Tombouktou’s Onyoumah (Hanna Myllymäki)