Näyttelytulokset Azawakh 2017

10.12.2017 Voittaja ( 3+6)

Tuomari: Cassandre Mattera
V-17, ROP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
V-17, VSP, PU1, SERTI, SA, JunERI1JunERI3 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares, Vihti)

JunUrokset
PU2, JunEH Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
(Ashraf poissa)

JunNartut
PN2, VaraSERTI, SA, JunERI2 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä, Ähtäri)
PN3, JunERI3 Japejukan Az’ Amourrivale (Arja Kettunen, Helsinki)
PN4, JunERI4 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
JunERI Japejukan Az’ Amica
JunERI Tombouktou’s Onyoumah (Hanna Myllymäki, Oulu)


9.12.2017 Pohjoismaiden Voittaja (4+7)

Tuomari: Guido Schäfer
PMV-17, ROP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo, Elimäki)
PMV-17, VSP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)

JunUrokset
PU2, VaraSERTI, SA, JunERI2 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
PU3, SA, JunERI3 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares, Vihti)
(Ashraf poissa)

JunNartut
PN2, VaraSERTI, SA, JunERI2 Japejukan Az’ Amica
PN3, JunERI3 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä, Ähtäri)
PN4, JunERI4 Japejukan Az’ Amourrivale (Arja Kettunen, Helsinki)
JunERI Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
JunEH Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
JunEH Tombouktou’s Onyoumah (Hanna Myllymäki, Oulu)

Kasvattaja
BIS4, ROP, KP Japejukan (Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)


8.12.2017 Helsinki Winner (4+5)

Tuomari: Arne Foss
HeW-17, ROP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 Japejukan Az’ Annukka (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)
HeW-17, VSP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 Japejukan Az’ Ajman (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)

JunUrokset
PU2, VaraSERTI, SA, JunERI2 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen, Vihti)
PU3, SA, JunERI3 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
(Ashraf poissa)

JunNartut
PN2, VaraSERTI, SA, JunERI2 Japejukan Az’ Amica 
PN3, SA, JunERI3  Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo, Elimäki)
PN4, SA, JunERI4  Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
JunEH Tombouktou’s Onyoumah (Hanna Myllymäki, Oulu)

Kasvattaja
ROP, KP Japejukan (Jari-Pekka Kahelin, Porvoo)


26.11.2017 Tampere KV (3+1)

Tuomari: Teija Urpelainen
ROP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
VSP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 Japejukan Az’ Amourrivale (Arja Kettunen, Helsinki)

JunUrokset
JunERI2 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen, Vihti)

JunNartut
JunERI2 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)


25.11.2017 Tampere KR (3+1)

Tuomari: Anette Bystrup
ROP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 Hiddekel Gassam (August Juslin, Kauniainen)

JUNUrokset
PU2, VaraSERTI, SA, JunERI2 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
PU3, SA, JunERI3 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen, Vihti)

JUNNartut
JunERI1 Azamour Najla (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)


29.10.2017 Seinäjoki (0+3)

Tuomari: Gerard Jipping
ROP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 Japejukan Az’ Amourrivale (Arja Kettunen, Helsinki)
JunEH2 Tombouktou’s Onyoumah (Hanna Myllymäki, Oulu)
JunEH3 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä, Ähtäri)


15.10.2017 Jyväskylä (2+3)

Tuomari: Jean-Louis Grünheid
ROP, PU1, SERTI, SA, JunERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Claudia & Tuija Rönhovde, Kauniainen)
VSP, PN1, SERI, SA, JunERI1 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)

JunUrokset
PU2, VaSERTI, SA, JunERI2 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen  & Harri Hiltunen & Juha Kares)

JunNartut
PN2, VaSERTI, SA, JunERI2 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä, Ähtäri)
Poissa Malia De La Route Jacques Coeur


14.10.2017 Jyväskylä KV (2+3)

Tuomari: Tino Pehar
ROP, PN1, SERTI, SA, JunERI1 Japejukan Az’ Alitalia  (Crista Mäkelä, Ähtäri)
VSP, PU1, SERTI, SA, JunERI1  Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Claudia & Tuija Rönhovde, Kauniainen)

Jun Urokset
PU2, VaSERTI, JunERI2 Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen  & Harri Hiltunen & Juha Kares)

JunNartut
PN2, VaSERTI, JunERI2 Malia De La Route Jacques Coeur
PN3, JunERI3 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)


17.09.2017 Tampere RN FCI 9 & 10

Tuomari: Maija Mäkinen
ROP, SERTI Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä, Ähtäri)


10.9.2017 Muuramen ryhmänäyttely FCI 2/10 & 3/9

Tuomari: Chie Ejima
ERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Arja Kettunen)


3.9.2017 Le’s Go, Helsinki (1+1)

Tuomari: Kimmo Mustonen
ROP, PU1, SERTI, SA, Jun. ERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)
VSP, PN1, SERTI, SA, Jun. ERI1 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde)


27.08.2017 Tervakoski (0+1)

Tuomari: Veronika Kucerova Chrpova
ROP, PN1, SERTI, SA, Jun. ERI 1 Japejukan Az’Alitalia (Crista Mäkelä)


20.8.2017 Heinola (0+1)

Tuomari: Leila Kärkäs
RYP 3, ROP, SERTI Japejukan Az’amourrivale (Arja Kettunen, Jari-Pekka Kahelin)


19.8.2017 Kouvola (0+1)

Tuomari: Salamon Ludovica
RYP4, ROP, SERTI  Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo)


Japejukan Az` Ah Imahn (Sari Sorvo) Kuva(c)Tiina Laakkonen
Japejukan Az’ Ah Imahn om. Sari Sorvo. Kuva (c) Tiina Laakkonen

ELO-KARELIA KR 13.8.2017 (0+1)

Tuomari: Richard Douma Petroula-Effrossyni
ROP, SERTI, SA, PN1, Jun. ERI1  Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo, Elimäki)


ELO-KARELIA KV 12.8.2017 (0+1)

Tuomari: Jouko Leiviskä
ROP, SERTI, SA, PN1, Jun. ERI1  Japejukan Az’ Ah Imahn (Sari Sorvo, Elimäki)


Elonäyttely Turku 12-13.8.2017 (1+1)

Tuomari: Elina Haapaniemi
Urokset:
Jun. ERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur

Nartut:
Jun. ERI1 Mani-Mani De La Route Jacques Coeur 


SVKL:n Pääerikoisnäyttely 5.8.2017 (2+2)

Tuomari: Christian Magre
Paras Juniori 3, ROP, SERTI, PN1, Jun. ERI1 Japejukan Az’ Amourrivale (Arja Kettunen & Jari-Pekka Kahelin, Helsinki)
VSP, SERTI, PU1, Jun. ERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde , Kauniainen)
ROP-pentu, KP Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen  & Harri Hiltunen & Juha Kares)

Nartut:
HYL. Malia de la Route Jacques Coeur 


Valkeakoski KR 6.8.2017 (1+3)

Tuomari: Maija Mäkinen
RYP2, ROP, SERTI, SA, PN1,  Jun. ERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä, Ähtäri)

Urokset:
Jun. ERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur

Nartut:
VaraSERTI, SA, PN2, Jun. ERI2 Japejukan Az’ Amourrivale
Jun. ERI3 Malia De La Route Jacques Coeur


Eukanuba Summer Show 28-30.7.2017 (1+2)

Tuomari: Marina Ostrovskaya
ROP, CACIB, SERTI, SA, PN1, Nuo. ERI1  Traku Anwara Akachi (Marina & Ida Isaksson)
VSP, SERTI, SA, PU1, Jun. ERI1 Mouss-Diouf De La Route Jacques Coeur (Tuija & Claudia Rönhovde, Kauniainen)
VaraSERTI, SA, PN2, Jun. ERI1  Mani-Mani De La Route Jacques Coeur 


Kemin Kansainvälinen Heinänäyttely 22-23.7.2017 (0+1)

Tuomari: György Tesics
ROP, SERTI, SA, PN1, Jun. ERI1  Tombouktou’s Onyoumah (Hanna Myllymäki, Oulu)


Kartano Weekend 15.7.2017 (2+4)

Tuomari: Angela Hauncher Ayucar
RYP2, ROP, SERTI, SA, PN1, Jun. ERI1 Japejukan Az’ Alitalia (Crista Mäkelä, Ähtäri)
VSP, SERTI, SA, PU1, Avo ERI1 >MVA Xolo Ak Ilaman (Anne-Marie Waleue , Tanska)

Urokset:
ROP-pentu, KP Imidiwan Amajar (Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen & Juha Kares)

Nartut:
VaraSERTI, SA, PN2, Jun. ERI2  Japejukan Az’ Amourrivale (Arja Kettunen, Helsinki)
Jun. ERI3 Tombouktou’s Onyoumah
Avo. ERI1 Tombouktou’s Munyal


Koillis-Sawo Show ryhmät 1 & 3/10 1.7.2017 (1+0)

Tuomari: Hans Bierwolf
ROP, VAL ERI1, PU1, SA  Insolens Bamako (Esa & Marja Sivusalo, Velaatta)


Tuusula Summer Show 1 -2.7.2017 (0+2)

Tuomari: Nataletti Valerio
ROP, ERI-1 PN-1, SA Azamour Mejulen (Lindholm Jussi & Kahelin Jari-Pekka,Porvoo)
ROP-juniori Tombouktou’s Nezuet (Miilunpohja Pirjo & Karakorpi Petri, Nahkela)


Rovaniemi KV 24 – 25.6.2017 (1+2)

Tuomari: Balogh Zsuzsanna
RYP 1, ROP, SERTI Traku Anwara Akachii (Isaksson Marina & Isaksson Ida)
ROP-pentu Japejukan Az’amica (Jacobsen Kari-Anne & Lindholm Jussi, Norja)


Miljoona Koira 2017 10 – 11.6.2017 (0+1)

Tuomari: Teini Pekka
ROP-pentu Japejukan Az’ Alitalia (Mäkelä Crista, Ähtäri)


Rauma Show 28.5.2017

Tuomari: Goller Glenda
RYP2, ROP Azamour Nur (Lindholm Jussi & Kahelin Jari-Pekka)
ROP-pentu Japejukan Az’ Ajman (Lindholm Jussi & Kahelin Jari-Pekka)
VSP-pentu Japejukan Az’ Alitalia (Mäkelä Crista, Ähtäri)


Harjavalta Ryhmänäyttely 1&2/10 27.5.2017

Tuomari: Antoan Hlebarov
ROP  Insolens Bamako (Esa & Marja Sivusalo)


Hamina KV 21.5.2017

Tuomari: Pirjo Aaltonen
RYP2, ROP Azamour Nur (Jussi Lindholm & Jari-Pekka Kahelin)
ROP-pentu Japejukan Az’Ah Imahn (Sari Sorvo)


Kotkan pentunäyttely 14.5.2017

Tuomari: Jussi Liimatainen
BEST IN SHOW, RYP1, ROP Mouss-Djouf De La Route Jacques Coeur (Claudia & Tuija Rönhovde)
VSP Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Claudia & Tuija Rönhovde)


Kotkan pentunäyttely 13.5.2017

Tuomari: Matti Luoso
BIS2, RYP1, ROP Mouss-Djouf De La Route Jacques Coeur (Claudia & Tuija Rönhovde)


Koiravarkaus 13.5.2017 (1+1)

Tuomari: Doris Getzinger
ROP, PN1, ERI1, SERTI, SA  Traku Anwara Akachi (Ida & Marina Issakson, Elimäki)
VSP, PU1, SA  Insolens Bamako (Esa & Marja Sivusalo, Velaatta)


Tampere KV 6.5.2017

Tuomari: Harri Lehkonen
JUN H Digidit Busayo (Sami Suomela, Nokia)


Ladies April Puppy Show 23.4.2017

Tuomari: Tuula Plathan (1+3)
RYP2, ROP, PN1, KP Mani-Mani De La Route Jacques Coeur (Claudia Rönhovde, Kauniainen)
VSP, PU1, KP Hiddekel Gassam (Lena Juslin, Kauniainen)
PN2, KP Japejukan Az’ Alitalia ( Krista Mäkelä, Ähtäri)
PN3, KP Japejukan Amourrivale (Arja Kettunen, Helsinki)


Imatra KV 16.4.2017

Tuomari: Charlotte Höier
ROP Insolens Bamako (Marja & Esa Sivusalo, Velaatta)


Lahti KV 25.3.2017

Tuomari: Eeva Resko
ROP, VAL-ERI, PN1, SA, CACIB Azamour Mejulen


Royal Canin pentunäyttely 25.3.2017

Tuomari: Markku Mähönen
ROP, RYP 3 Gassam (Lena Juslin, Kauniainen)
VSP Japejukan Az’Alitalia (Christa Mäkelä, Ähtäri)


Royal Canin pentunäyttely 26.3.2017

Tuomari: Marja Talvitie
ROP, RYP 2 Japejukan Az’Alitalia (Christa Mäkelä, Ähtäri)
VSP Gassam (Lena Juslin, Kauniainen)

Mainokset