Näyttelytulokset Sloughi 2016

2016

Helsinki KV, Voittaja 11.12.2016
Tuomari: Liimatainen Jussi

Philon Schuru-Esch-Schams (Luola Sonja, Mäntsälä) ROP, V-16 – FIW-16, ERI1, PU1, SA, ROP, SERT, CACIB
Qalb Elassad Anuk (Kerosvuo Hanna, Paloinen) ERI1, PU2, SA, VARACA

Isis El Neliapilan De La Berondiere (Kettunen Arja & Pakarinen Maija, Helsinki) VSP, V-16 – V-16, ERI1, PN1, SA, VSP, CACIB
Inara Sabiih Al Sahra (Laakkonen Tiina, Vuonisjärvi & Kultalahti Susanna, Tuusula) ERI2, PN2, SA, VARACA

Helsinki  KV, Winner 10.12.2016
Tuomari: Pylvänäinen-Suorsa Marjatta

Qalb Elassad Anuk (Kerosvuo Hanna, Paloinen) ROP, HeW-16, ERI1, PU1, SA, ROP, CACIB

Ileanis El Ryma De La Berondiere KÄY EH1

Seinäjoki KV 22.10 (1+0)
Tuomari: Leila Kärkäs

Jassem el Khamis de la Berondiere VAL ERI SA PU1 CACIB ROP

Hämeenlinna RN 2.10 (1+1)
Tuomari: Iren Naarits

Jassem el Khamis de la Berondiere AVO ERI SA PU1 SERT ROP MVA

Jaiyana al Moussida de la Berondiere AVO EH

Eckerö KV 24.9 (1+0)
Tuomari: Benny Blid Von Schedvin

Al Suwíid Cemal VAL ERI SA PU1 CACIB ROP

Liminka RN 17.9 (0+1)
Tuomari: Markku Kipinä

Inara Sabiih al Sahra VAL ERI SA PN1 ROP

Riihimäki KV 3.9 (1+1)
Tuomari: Marie Gadolin

Philon Schuru-Esch.-Schams NUO ERI SA PU1 SERT CACIB ROP

Ileanis el Ryma de la Berondiere VAL ERI SA PN1 CACIB VSP

Heinola 21.8 (1+1)
Tuomari: Matti Luoso

Philon Schuru-Esch_Schams JUN ERI SA PU1 SERT ROP

Isis el Neliapilan de la Berondiere KÄY ERI SA PN1 VSP

Kouvola KR 20.8 (2+1)
Tuomari: Maija Mäkinen

Bijou Unique Aramis VAL ERI SA PU1 VSP
Osiris Schuru-Esch-Schams NUO EH

Isis el Neliapilan de la Berondiere KÄY ERI SA PN1 ROP

Kuopio KV 7.8 (2+1)
Tuomari: Paula Rekiranta

Qalb Elassad Anuk VAL ERI SA PU1 CACIB VSP
Bijou Unique Armand VAL ERI SA PU2 V-CACIB

Inara Sabiih al Sahra VAL ERI SA PN1 CACIB ROP

Kuopio KV 6.8 (2+0)
Tuomari: Primoz Peer

Qalb Elassad Anuk VAL ERI SA PU1 CACIB ROP
Bijou Unique Armand AVO ERI SA PU2 SERT V-CACIB MVA

Kuopio KV 5.8 (1+1)
Tuomari: Saija Juutilainen

Qalb Elassad Anuk VAL ERI SA PU1 CACIB VSP

Tibniy Schuru-Esch-Schams VET ERI SA PN1 ROP VET ROP

Helsinki KR 23.7 (1+0)
Tuomari: Henry Stanley

Bijou Unique Aramis AVO ERI SA SERT ROP MVA

Helsinki RN 16.7 (3+4)
Tuomari: Zafra Sirik

Qalb Elassad Anuk VAL ERI SA PU1 VSP
Bijou Unique Antoine AVO ERI SA PU2 SERT
Illias el Wajeed de la Berondiere VAL EH2

Briljantti Nuri al Baida KÄY ERI SA PN1 ROP
Inara Sabiih al Sahra VAL ERI1 SA PN2
Ileanis el Ryma de la Berondiere VAL EH2
Isis el Neliapilan de la Berondiere AVL EH3

Kokkola KV 9.7 (0+1)
Tuomari: Laura Cox

Bijou Unique Adèle AVO ERI SA PN1 SERT CACIB ROP -> MVA

Hyvinkää Suomen Vinttikoiraliiton Erikoisnäyttely 2.7.2016 (1+2) Tuomari: Per Lundström

Hakeem El Djebel De La Berondiere VAL EH VAK1

Ileanis El Ryma De La Berondiere AVO ERI AVK1 PN1 SA ROP SERT -> FI MVA
Isis El Neliapilan De La Berondiere VAL ERI VAK1 PN2 SA

Alavus kr 11.06.2016 (1+0)
Tuomari: Rune Fagerström

Qalb Elassad Anig VAL ERI VAK1 PU1 SA ROP

Kajaani rn 5.6.2016 (0+2)
Tuomari: Anita Al-Bachy

Bijou Unique Adrienne AVO ERI AVK1 PN1 SA ROP SERT -> FI MVA
Inara Sabiih Al Sahra VAL ERI VAK1 PN2 SA

Joensuu kr 29.5.2016 (2+1)
Tuomari: Manuel Loureiro Borges

Bijou Unique Armand AVO ERI AVK1 PU1 SA ROP SERT
Bijou Unique Albaric VAL ERI VAK1 PU2 SA

Bijou Unique Adrienne AVO ERI AVK1 PN1 SA VSP SERT

Joensuu KV 28.5.2016 (1+1)
Tuomari: Hannele Jokisilta

Bijou Unique Armand AVO ERI AVK1

Inara Sabiih Al Sahra AVO ERI AVK1 PN1 SA ROP CACIB

Järvenpää KR 28.5.2016 (2+2)
Tuomari: Trevor Hiscock

Philon Schuru-Esch-Schams JUN ERI JUK1 PU2 SA VASERT
Bijou Unique Antoine AVO ERI AVK1 PU1 SA VSP SERT

Bijou Unique Adèle AVO ERI AVK1 PN1 SA ROP SERT
Briljantti Nuri Al Baida VAL ERI VAK1 PN2 SA

Hamina KV 21.5.2016 (1+1)
Tuomari: Maija Lehtonen

Iyad El Sahel De La Berondiere VAL ERI VAK1 PU1 SA VSP CACIB

Jaiyana Al Moussida De La Berondiere NUO ERI NUK1 PN1 SA ROP SERT CACIB

Helsinki KV 21.5.2016 (2+2)
Tuomari: Christian Jouanchicot

Philon Schuru-Esch-Schams JUN ERI JUK1 PU1 SA VSP SERT
Azeem Shubah Al Warda AVO ERI AVK1

Briljantti Nuri Al Baida KÄY ERI KÄK1 PN1 SA ROP CACIB
Alwaahid Badi`a VAL ERI VAK1 PN2 SA VARACA

Mikkeli RN 14.5.2016 (0+1)
Tuomari: Markku Kipinä

Inara Sabiih Al Sahra AVO ERI AVK1 PN1 SA ROP SERT -> FI MVA

Mynämäki KR 14.5.2016 (3+1)
Tuomari: Andrzej Kazmierski

Jassem El Khamis De La Berondiere NUO ERI NUK1 PU2 SA SERT
Qalb Elassad Aman AVO HYL
Qalb Elassad Anig VAL ERI VAK1 PU1 SA ROP

Qalb Elassad Aulia AVO ERI AVK1 PN1 SA VSP SERT

Tampere KV 30.4.2016 (1+1)
Tuomari: Tapio Eerola

Hakeem El Djebel De La Berondiere VAL ERI VAK1 PU1 SA VSP CACIB

Isis El Neliapilan De La Berondiere VAL ERI VAK1 PN1 SA ROP CACIB

Polvijärvi RN 17.04.2016 (1+1)
Tuomari: Harri Lehkonen

Qalb Elassad Anuk AVO ERI AVK1 PU1 SA ROP SERT -> FI MVA

Bijou Unique Adrienne AVO ERI AVK1 PN1 SA VSP SERT

Vaasa KV 16.4.2016 (3+1)
Tuomari: Laurent Heinesche

Jassem El Khamis De La Berondiere NUO ERI NUK1 PU3 SA VASERT
Illias El Wajeed De La Berondiere AVO ERI AVK1 PU2 SA SERT VARACA -> FI MVA
Qalb Elassad Anig VAL ERI VAK1 PU1 SA VSP CACIB

Isis El Neliapilan De La Berondiere VAL ERI VAK1 PN1 SA ROP CACIB

Lahti KV 2.4.2016 (5+5)
Tuomari: Unto Timonen

Philon Schuru-Esch-Schams JUN EH JUK1
Osiris Schuru-Esch-Schams NUO ERI NUK1
Bijou Unique Antoine AVO EH AVK1
Hakeem El Djebel De La Berondiere VAL ERI VAK1 PU1 SA VSP CACIB
Iyad El Sahel De La Berondiere VAL ERI VAK2

Jaiyana Al Moussida De La Berondiere NUO ERI NUK1
Bijou Unique Adèle AVO ERI AVK1
Inara Sabiih Al Sahra AVO EH AVK2
Harani El Nadiya De La Berondiere VAL T
Isis El Neliapilan De La Berondiere VAL ERI VAK1 PN1 SA ROP CACIB

Imatra KV 26.3.2016 (4+3)
Tuomari: Gunnar Nymann

Osiris Schuru-Esch-Schams NUO EH NUK1
Illias El Wajeed De La Berondiere AVO EH AVK1
Bijou Unique Albaric VAL ERI VAK1 PU1 SA ROP CACIB
Iyad El Sahel De La Berondiere VAL EH VAK2

Jaiyana Al Moussida De La Berondiere NUO ERI NUK1 PN2 SA SERT VARACA
Inara Sabiih Al Sahra AVO ERI AVK1
Isis El Neliapilan De La Berondiere VAL ERI VAK1 PN1 SA VSP CACIB

Tuusniemi RN 27.2.2016 (0+1)
Tuomari: Annukka Paloheimo

Inara Sabiih Al Sahra NUO ERI NUK1 PN1 SA ROP SERT

Turku KV 16.1.2016 (3+1)
Tuomari: Markku Kipinä

Jassem El Khamis De La Berondiere NUO ERI NUK1 PU1 SA ROP SERT CACIB
Iyad El Sahel De La Berondiere VAL ERI VAK2Qalb Elassad Anig VAL ERI VAK1

Jaiyana Al Moussida De La Berondiere NUO ERI NUK1 PN1 SA VSP SERT CACIB

Kajaani KV 9.1.2016 (1+3)
Tuomari: Juha Kares

Qalb Elassad Anuk NUO ERI NUK1 PU1 SA VSP SERT CACIB

Inara Sabiih Al Sahra NUO ERI NUK1 PN2 SA SERT VARACA
Alwaahid Badi`a VAL ERI VAK2 PN3 SA
Isis El Neliapilan De La Berondiere VAL ERI VAK1 PN1 SA ROP CACIB

Mainokset